Mutfak için 10 Pratik Çözüm

Mutfak için 10 Pratik Çözüm

Mutfaklar, özellikle kadınlar için çok önemlidir. Günün çoğu zamanını mutfakta geçiren yada çalışıp akşam eve gelen kadının en çok vakit harcadığı yerdir mutfak. siz sevgili hanımlara anlattığımızda gerçekten çok şaşıracaksınız. Mutfaklar, özellikle kadınlar için çok önemlidir. Günün çoğu zamanını mutfakta geçiren yada çalışıp akşam eve gelen kadının en çok vakit harcadığı yerdir mutfak. Ve pratik çözümler arar ki başka işlere yada kendisine zaman ayırabilsin. Ve bu yüzden mutfak için 10 pratik çözümü sizinle paylaşacağız. Siz de tüm zamanınızı mutfakta harcamayacak, kendinize zaman ayırabileceksiniz.

Gelin şimdi hayat kurtaracak maddelere göz atalım.

  1. Tencerede kaynayan yemeğin taşmasını istemiyorsanız yemek kaşığını tencerenin üzerine koyun. Bu şekilde yemekleriniz taşmayacak, ocaklarınız kirlenmeyecektir
  2. Çileğin çöpünü çıkartma için pipet kullanabilirsiniz
  3. Açtığınız paket makarnalarını bozulmadan kullanabilmek için uzun kavanozlara koyabilirsiniz.
  4. Ekmeği ters çevirip keserseniz dağılmasını önlersiniz
  5. Izgaranın üzerini biraz yağ gezdirirseniz, etler yapışmayacaktır.
  6. Muzu daha uzun süre saklamak istiyorsanız, muzu kopardığınız yere poşet bağlayın. Bu şekilde muz kararmayacaktır.                                                                                       
  7. Çok fazla yumurta pişirecekseniz, çok yüksek ısıda fırına koyabilirsiniz. Kısa sürede onlarca yumurtanın piştiğini görecek ve şaşıracaksınız.
  8. Köftelerin pişerken içinin çiğ kalmasını istemiyorsanız, elinizle köftelerin üzerinden bastırın. Böylece çok daha pişkin olacaktır.                                                                                                
  9. Bir tabak yemek ya da bir parça pizza ısıtmak istediğinizde mikro dalga fırın kullanacaksanız, fırın içine bir bardak su koyunuz. Yiyeceklerin kuru olmasını engellemiş olursunuz.

10. Yumurta eğer dibe batıyorsa taze, suyun üstünde kalıyorsa bozulmuş demektir. Bu şekilde deneyerek yumurtanın taze olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Pratik bilgiler sayesinde mutfağınızda çok daha az vakit geçirecek, başka şeylere de zaman ayırabileceksiniz. Sizin avantajınıza olan bu pratik bilgileri mutlaka kullanın

Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ