Naftalin karıncaları kaçırır mı

Naftalin karıncaları kaçırır mı yaz mevsiminde en sık karşılaştığımız sorunlar arasında evde ki karınca istilası olmaktadır. Mutfağımızı işgal eden karıncalara doğal yöntemler nasıl sağlaya biliriz sorusuna cevap arayan hanımlarımıza yazımızda yardımcı olmaya çalışacağız.

Özellikle mutfakta başlayıp çoğalan karıncalar çöp olmak üzere ve ardından mutfak dolaplarına kadar bir anda yayılan ufak misafirlerimizi nasıl mutfağımızdan uzaklaştırabiliriz.

Naftalin kullanımı işi yaraya bilecek ilk yöntemler arasında yer almaktadır. Karıncalar naftalin kokusundan fazla hoşlanmadıkları için uzaklaşma ihtimali oldukça yüksektir. Karıncaların nereden çıkış yaptığını takip edip o noktayı naftalin yerleştirmek gerekmektedir.

Naftalin karıncaları kaçırır mı

Karıncalar için doğal çözümler

1- İlk akla gelen kırmızı biber toz olan bir çok böcek ilacı karışımlarına kırmızı toz acı biber katılmaktadır. Bu doğal çözümler arasında yer almaktadır.

2- Diğer çare de bebek pudrası yöntemini kullana bilirsiniz.

3- Mutfakta tarçın oldukça çok kullandığımız baharatlar arsında yer almaktadır. Karıncaların sevmediği en yaygın yöntemler arasında olmaktadır.

4- Fesleğen bir çok hayvanın sevmediği kokudur. Özellikle yaz boyunca bizleri rahatsız eden sivri sinekler içinde etkilidir.

5- Doğal yöntemler arasında bulaşık deterjanı, sirke, su ve birazda toz acı biber ekleyerek püskürtme işlemi uygulaya bilirsiniz.

Video anlatımında farklı bir uygulamayı sizlerin beğenisine sunduk, doğal yöntemlerle karıncaları evimizden uzaklaştırma yöntemi nedir.

Limon ve toz nane karışımı farkı bir çözüm olabilecek tarifler arasında yer almaktadır.

Püf noktası, faydası nedir ? pratik bilgiler, daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Karıncaları uzaklaştırma yöntemi video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

HalicMehmet youtube kanalına bu güzel paylaşım için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ