Nazar boncuklu patik yapılışı

Nazar boncuklu patik yapılışı kış gelmişken güzel değişik patik yapılışları başlamıştır. Modelimizde nazar boncuğu teması işlenmiştir. Çokta güzel olmuş, kız çeyizi için nazar boncuklu patik modeli yapmadan olmaz sizler ne düşünüyorsunuz?

Tığ işlerini sevenler kolaylıkla uygulayacağı bir bot patik örneği, öğrenmek isteyen arkadaşlarımız için video anlatımlı olarak uygulaya bilirler. Model yapımında ören bayan marka ip tercih edilmiş sizler istediğiniz marka ipleri tercih edebilirsiniz. Tığ seçimi ip kalınlığı ve inceliğine göre değişim göstere bilir.

Nazar boncuklu bot patik yapımında üç renk ip seçilmiş ve ön kısmında mavi renk iple nazar boncuğu işlenmiştir. Sizlerde aynı renklerde ayağınıza uygun çok şık patikler yaparak kış mevsiminde olmazsa olmaz patik modellerine yenisini ekleyerek arkadaşlarınıza bizleri tavsiye edebilirsiniz. Bizlerde çok mutlu oluruz.

Canimanne.om sayfasında farklı modellerimiz mevcuttur sayfamızı ziyaret veya yazı içindeki linke tıklaya bilirsiniz. Yeni güzel şık birçok modellerde tekrar sizlerle olma dileğiyle nazarlardan uzak günler diliyorum..HOŞÇAKALIN

Nazar boncuklu patik yapılışı

Bot patik yapımı detayları

2 Numara tığ seçimi

Ören bayan patik ip tercihi

Yapılışı: Patik modelimize uç kısımdan başlanmaktadır. 15 Zincir çekip üzerine 11 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip karşılıklı gelecek şekilde yine 11 trabzan yapıyoruz.

Modelimize 48 trabzan olana kadar yan taraflardan 2 şer trabzan arttırıyoruz. Daha sonra 3 zincir çekip 3 trabzan başına batırıyoruz. Tekrar 3 zincir çekip e trabzan bie trabzan yapıp 2 zincir çekiyoruz. Tekrar aynı yere trabzan yapıp bu işlemi ön kısım bitene kadar devam ediyoruz.

Daha sonra modelimizin alt ve üst kısmına renkli ip kullanarak devam ediyoruz. 8 Sıra trabzan örüyoruz 9cu sırada topuk kısmını ayarlayıp boğaz kısmını lastik modelini uygulayarak patiğimizi bitiriyoruz.

Tığ işi, örgü ve el işleri, patik modeli yapımı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni veya paylaşım olarak yayınlarsanız çok mutlu oluruz. Video mızın devamlılığı için beğeni paylaşım oldukça önemlidir.

Nazar boncuklu bot patik modeli yapılışı video anlatımlı olarak izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Hobby Life kanalına bu güzel bot patik çalışması için teşekkür ediyorum.

Yeni tasarım patik modelimiz için tığ işi kolay patik yapımı linkine tıklamayı unutmayınız.

 

blank

Nazar boncuklu patik yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ