Oje ile Bardak Altlığı Renklendirme

Oje ile Bardak Altlığı Renklendirme

canımanne4

Vakit geçirirken en çok haz aldığım hobilerden bir tanesi de kendin yap projeleri. Kendimi hem çok yararlı hissediyorum projeleri yaparken hem de eşyaların atılmak yerine değerlendirilmesi durumu beni çok heyecanlandırıyor. Mutlu oluyorum bu durumdan. Müsrif olmak yerine kendime ve çevreme yararlı şeyler yapmak beni mutlu ederken gururlandırıyor aynı zamanda. Son zamanlarda herkes tüketmeye kendini adadığı için üretme kısmında bizlerin oldukça ekside olduğunu düşünüyorum. Bunun üzerinden gelinmesi gerekilen bir durum olduğunu düşünüyorum.

canımanne1

Oysaki bizler para vermeden de kendi imkânlarımız ve ellerimizdeki malzemeler ile birçok ürünü baştan yaratabiliriz. İçimizdeki o hayalperest kişiliği gerilere attığımız için körelmiş gibi hissediyoruz kendimizi ama aslında durum hiç de görüldüğü gibi değil. Tabii ki hepimizin içerisinde bambaşka beceriler yatıyor ve asıl mesele bunu ortaya çıkarabilmek. Bunun farkında olduğum ve tüketmek yerine üretenlerin yanında olabilmek için geri dönüşüm projeleri ile ilgilenmeye başladım. Kullanılmayan eşyalarımı, alıp da hiç el sürmediğim eşyalarımı toplayıp kendi zevklerim ve becerilerim ile birleştirdim.

canımanne3

Bugün kendin yap projeleri arasında en eğlenceli olanlardan biri ile sizlerin karşısındayım! Oje ile bardak altlığı renklendirme yapımını anlatacağım bugün sizlere. Aklınızda görüntüyü net olarak oturtamadığınızı bildiğim için hemen sizler için yapımına geçiyorum. Öncelikle ihtiyacımız olan malzemeleri saymak istiyorum; cam bardaklar, renkli ojeler, geniş bir kap ve kabı doldurmak için su. Kabımıza suyumuzu dolduruyoruz ve ardından için ojelerimizden istediğimiz renkte olanları çok arada mesafe bırakmayacak şekilde genelde aynı noktaya odaklanıp zig zag ya da daire şekilleri yaparak döküyoruz. Ardından kabımıza bardağımızın altını sokuyoruz ve ojelerin bardağın altını sarmasına izin veriyoruz. Çıkarttığımızda bardağın altında renkli oje kalıbının olduğunu göreceksiniz.

canımanne2

İşte sizde bunun gibi birçok kendin yap projesi fikrine sahip olmak için sitemizde yer alan kendin yap başlığından yararlanabilirsiniz.

canımanne5

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ