Okul Öncesi Çocuklar için Çim Adam Yapılışı

Okul Öncesi Çocuklar için Çim Adam Yapılışı

Okul öncesi çocuklarının verimli ve etkili zaman geçirmeleri için birçok oyun ve etkinlik önerisi bulunur. Çocukların gelişimini desteklemek için illa ki çok paralar verip pahalı oyuncaklar almak zorunda değilsiniz. Evinizde bulunan artık veya kullanmadığınız ürünleri etkinlik saatlerinizde farklı şekillerde kullanarak etkili bir zaman geçirmiş olursunuz.

blank

Önceki yıllarda okul öncesi ve ilköğretim çağında olan çocuklara çim adam yaptırılarak gelişimi inceletilmiş ve nasıl yapıldığı hakkında çocuklar fikir sahibi olmuştur. Sizlerde okul öncesi çocuklarınız var ise onlar ile beraber evde bulunan materyalleri değerlendirerek çim adam yapabilirsiniz.

blank

Okul öncesi çocukların kendilerini geliştirmek adına ebeveynleri ile beraber yapabilecekleri projelerin başında elbette ki çim adam yapmak gelmektedir. Hem pratik hem de çocuğun gelişimini olumlu anlamda etkileyen bu projeyi sizlerde çocuklarınız ile beraber deneyebilirsiniz.

Çim adam yapılarak çocuklara çimlenme aşamaları öğretilmiş olur ve etkili, verimli bir zaman dilimi geçirilmiş olur, el becerileri ve duyusal gelişimi desteklenir.

blank

Projemizde çim adam konserve kutusu ile yapılmıştır. Siz dilerseniz evinizde bulunan alternatif diğer malzemeler ile de yapabilirsiniz.

blank

Farklı boyutlarda birkaç tane konserve kutusu edinin. Ardından alt kısmını iki üç yerden deliniz. Bu toprağın hava almasını sağlayacaktır. Delikleri delmek için tornavida ve çekiç yeterli olacaktır. Konserve kutusunun dışını keçeler ile süsleyebilirsiniz. Yüz şekli verebilirsiniz. Bıyık, kaş, göz, ağız kesip yapıştırabilirsiniz. Böylelikle çocuklarınız daha çok dikkatini çeker ve daha etkili olur.

Süslemesini bitirdiğiniz konserve kutusunun içerisine toprak ve çimlenmeye hazır çimler ekleyiniz. Bu şekilde yaptığınızda çimler uzadığında konservede saç gibi bir görünün kazanacaktır. Böylelikle çocuklarınız ile beraber hem öğretici hem de keyifli bir zaman dilimi geçirmiş olacaksınız.

blank

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ