Örgü Boyunluk Trendi

Örgü Boyunluk Trendi

Boyunluk kadınların kullanmayı en çok sevdiği aksesuarlar arasındadır. Hatta son zamanlarda erkekler de boyunlukları aksesuar olarak sıkça tercih etmekteler. Boyunluk çok basit gündelik bir kombini bile rahatlıkla şıklaştırıp farklı bir boyuta taşıyabiliyor. Diğer yandan son yıllarda giderek artan bir boyunluk modası olduğunu da atlamamak gerekir. Bol şekilde örülen boyunluklar, fular şeklinde ince ve dar şekilde örülen boyunluklar, uzun örülüp dolanarak kalınlaştırılan boyunluklar son zamanların vazgeçilmez moda trendleri arasında. Peki, bu mağazalarda oldukça pahalı fiyatlara satılan boyunlukların oldukça kolay, hızlı ve ekonomik olarak evde örülebileceğini biliyor muydunuz?  Türk kadınları olarak bizler birçok konuda oldukça yetenekliyiz. Örgü de bu yeteneklerimiz arasında. Bu anlamda internet de kadınların imdadına yetişiyor. İnternette binlerce örgü boyunluk modelleri bulmak mümkündür.

         Örgü boyunluk modelleri örgü ören kadınların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Çünkü kadınlar genellikle kış aylarında daha sık örgü örerler çünkü örgü aynı zamanda sıcak tutan da bir şeydir. Ve atkıların da artık demode olması ve daha zor örülebilmesi nedeniyle boyunluk kışları sık örülüyor. Boyunluklar hem spor hem de klasik ve şık modellerde örülebiliyor. Bu da kadınların onları örmesinin nedenleri arasında yer alıyor. Diğer yandan bizler hala daha geleneklerini sürdüren bir toplum olduğumuz için özellikle yakınlarımız, yakınlarımızın çocukları veya çevremizdeki genç kızlar için örgü örüp hediye edebiliyoruz. Tığ işi, şişle örülen, motifli, Tunus işi, resimli gibi birçok boyunluk modelleri vardır. Örgü boyunluklar oldukça sevimli, şık, klasik veya spor ve tarz görünmektedir.

        Örgü boyunluk modelleri ister tığla, ister şişle, istenirse elle örülebilmektedir. Kış için yünlü veya pamuklu iplerden örülebiliyor. Boyunluklar istenirse geniş, istenirse dar, istenirse uzun ve boyna 2 3 kat dolanabilen şekilde örülebilir, püskül, çıt çıt, broş, düğme gibi detaylarla da daha farklılaştırılıp şıklaştırılabilir. Örgü şalları örmek oldukça kolaydır, hızlı bir şekilde örülebilir ve bir örgü şal gördüğünüzde onu sizin de örmeniz kolaydır çünkü modelleri oldukça çabuk anlaşılır. Aynı zamanda boyunlukta ölçü alma dikme gibi zorluklar olmadığı için kolayca örülebiliyor.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ