Örgü Oklava Bebek Yeleği Yapımı

Örgü Oklava Bebek Yeleği Yapımı

Örgü Oklava Bebek Yeleği Yapımı

Merhabalar arkadaşlar, Güzelim bahar ayları geldiyse, tığlarımızı ve baharlık örgülerimizi elimize alma zamanımız gelmiş demektir? Tığ işi ve oklava tekniğinin bir araya gelmesi ile meydana gelen baharlık bebek yelegimizi anlatmaya çalışacağız bu videomuz da. İnşallah beğenirsiniz ve faydalanırsınız.

Modeli uygulamada iki ayrı ip kullandım ben . Ve birini karışık renkli seçtim. Renk tercihi size kalmış elbet , dilerseniz tek renk bir iple de yapabilirsiniz her yerini. Ama bahar ve yaz aylarına uygun cıvıl cıvıl renkler seçmenizi tercih ederim tabii?? İpinizin kalınlığına uygun bir de tığ seçmeniz isabetli olacaktır. Tığdaki ölçü rahat örebilmenizdir.

Yakadan zincir çekerek başlıyoruz yeleğimize. Uygun zincir sayısını nasıl bulacağız videoda anlatmaya çalıştım. Roba kısmını bir trabzan bir zincir şeklinde tamamlıyoruz ve kol kesiminden sonra oklava modeline geçiyoruz. Burda oklava maksadıyla dilerseniz kalın şiş ,cetvel ,plastik boru vs… kullanabilirsiniz elinizdeki imkanlar dahilinde. Ben 10 numara bir şiş kullandım . Bebek yeleği olduğu için modelin ufak durması daha iyi olur diye düşündüm. Modeli kurarken beşin katları olan sayıları ayarlamaliyiz. Eksik yada fazla olursa modeli oturtamayiz çünkü . İlk sırada eksilterek yada artırarak uymayan sayıyı ayarlayabilirsiniz.

Yeleğimiz minik kuzular için tam baharlık ve yapımı oldukça basit. Videomuzu izleyerek hiç tığ işi bilmeyen arkadaşlar bile kolaylıkla yapabilir. Takıldığınız detaylarda bizlere ulaşabilirsiniz. Her zaman yardıma hazırız?

Video altına yorumlarınızı bekliyoruz. Videomuzu beğenip Sosyal hesaplarinizda paylaşmayı unutmayın ??

Hoşçakalın ??

Örgü Oklava Bebek Yeleği Yapımı VİDEOLU ANLATIM

Örgü oklava işi bebek yeleği modeli yapımına ait tüm detaylı resimler aşağıda paylaşılmıştır. Resimlerin büyük halini görüntülemek için üzerine tıklamanız (dokunmanız) yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ