Örgü Uyku Tulumu

Bebeklerimiz ve onlar ile ilgili olan her şey biz anneler için çok önemlidir. Onlar her şeyin en iyisine sahip olsun, hiç aç kalmasın, üşümesin isteriz. Bunun için bebeklerimizin üstüne titreriz, her daim koruyup kollarız. Çünkü anne olmak bunu gerektirir.

canımanne3

Yaz kış demeden bebeğimizin üşüyeceğini düşündüğümüz için üzerini sürekli örtme gereği duyarız. Aman üzeri açıldı mı diye endişelenmemek için uyku tulumlarını da kullanabiliriz. Böylelikle hem bütün vücudu aynı ısıda sabit bir şekilde kalacak hem de aklımız bebeğimizde kalmayacak.

canımanne2

Çocuklarımız uykularında da güvende ve sıcacık olsunlar diye sizlere harika bir örgü uyku tulumu modelinden bahsetmek istiyorum. Bu modeli 3. aydan itibaren rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örgü uyku tulumu için ihtiyacınız olan 3,5 numara şiş ve istediğiniz renkte bebeğiniz için uyumlu ip. Bu uyku tulumu için saç örgüsü ve düz örgü tekniklerini kullanıyoruz.

canımanne1

El işi uyku tulumu için enini 34 cm ve uzun dikdörtgen modelinde, boyunu ise 66 cm olarak ayarlayıp bu şekilde örüyoruz. Battaniyenin uzunluğu 40cmdir. Artan 26 cm ise başlık içindir. Başlıklı tulum şeklindeki battaniyemiz için 13 sıra düz ilmek ile başlıyoruz. Daha sonrasında ise 3 sıra ters ilmek ve 5 ilmek de saç örgü için yapılır. Yan taraflarına ise ilmek açarak düğme dikilir. Bu şekilde uyku tulumumuz hazır olmuş olur.

canımanne4

Umarım sizler de bu örgü modelini uygular bebeğinizin ya da sevdiklerinizin bebeğinin sıcacık uykulara dalmasını sağlarsınız. El emeği yapılan her şeyin değeri benim gözümde paha biçilemezdir. Bu yüzden para karşılığı alınan yerine emek verilip uğraşılan şeyler benim daha çok ilgimi çeker. Sizler de bebeklerin üzerinde kendi elinizin emeğini görünce çok mutlu olacaksınız, bana güvenin!

canımanne5

Şimdiden hepinizin ellerine sağlık!

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ