Örgüden Kaplumbağa Yapımı

Örgüden Kaplumbağa Yapımı

   Amigurumi eskiden beridir var olan bir teknik olsa da yaygınlaşması zaman almıştır. Diğer örgüler kadar üzerine düşülmediği için ilerlemesi de epey zaman almıştır. El örgüsüne ve el emeği ürünlere verilen değerin yeniden artması ile beraber amigurumiye olan düşkünlük de artış gözlenmiştir.

orguden-kaplumbaga-yapimi-4

Her geçen gün amigurumi tekniği ile yapılan yeni ürünler, modeller ortaya çıkmaktadır. Sizde çocuğunuz için birbirinden şık örgü oyuncak arasında dilediğinizi rahatlıkla örebilirsiniz. İlk bakışta zor gibi gelse aslında amigurumi oyuncakları örmek oldukça basit ve keyiflidir. Küçük parçalardan oluştuğu için fazla zamanınızı alacak bir uygulama da değildir.

orguden-kaplumbaga-yapimi-3

Amigurumi yöntemi ile yapılan bir diğer model ise örgü kaplumbağa yapımıdır. Oldukça sıklıkla tercih edilen bu modele çocuğunuz da bayılacaktır. Örmesi de bir o kadar kolay ve keyiflidir.

orguden-kaplumbaga-yapimi-2

Öncelikle amugurumi örgü kaplumbağa yapımı için gerekli olan malzemeleri edinmeniz gereklidir. Açık ve koyu yeşil renk kalın pamuklu iplik, makas, iğne, tığ, boncuk elyaf, beyaz ve siyah iplik sizin için yeterli olacaktır.

Örgü kaplumbağa yapmaya vücudunun parçalarını örerek başlayabilirsiniz. Öncelikle kafasını, gövdesini örünüz. Daha sonra ördüğünüz bu iki ayrı parçanın da içlerini boncuk elyaf ile doldurup iğne ile birleştiriniz. Daha sonra dört adet yapmış olduğunuz ön ve arka ayaklarını kaplumbağanıza monte ediniz. En son ise beyaz ipliği kullanarak göz çevresi örüp kafasına dikiniz. Siyah iplik ile de gözünün içini işleyiniz. Artık kaplumbağanız oynamak için hazırdır, güvenle kullanabilirsiniz.

orguden-kaplumbaga-yapimi-1

Çocuğunuz için harika bir oyuncak olacaktır. Hem el emeği ile yapılmış hem kullanışlı hem de oldukça sağlıklıdır. Ayrıca da el emeği ile yapılan her ürün hazır alınan ürünlerden çok daha fazla kıymetli değerlidir.

orguden-kaplumbaga-yapimi-5

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ