Canım Anne

Oymalı Pike Danteli Yapımı

Oymalı Pike Danteli Yapımı

Genç kızların çeyizlerini süsleyen dantelli işlerin başında pike ve nevresim takımları geliyor. Modern yaşam şartlarının gerektirdiklerine rağmen pike takımlarının kenar danteliyle süslenmeden çeyiz sandığında yerini alması neredeyse imkansız gibi bir şeydir. Hal böyle olunca dantel kenar örnekleriyle haşır neşir olmazsak olmuyor tabii ki. Pike takımları için örülen dantel kenarlarını ana hatlarıyla ikiye ayırmak mümkün. Havlu kenarlarına yaptığınız tarzda olduğu gibi, kenara gelecek tarafı düz, aşağıya sarkacak tarafı modele göre girintili çıkıntılı olan kenar örnekleri ilk kategorimizde yer alıyor. Diğerinde ise dantel detay pikenizin ucundan sarkmakla kalmıyor, iç kısmına doğru da genişliyor. Böyle durumlarda dantelin içte kalan kısmı da modeldeki motife göre girintili çıkıntılı olabiliyor. Uygulayabileceğiniz oymalı pike dantel örnekleri pek çok şekilde karşımıza çıkabiliyor sevgili hanımlar. Sizlerin hamaratlığıyla ilgili hiç şüphemiz olmamasına rağmen her zaman her örgüde işinizi en basit şekilde yapmanızı istediğimiz için kolay oymalı pike danteli modelleri ile başlamanızı istiyoruz. Zor olanın güzel olduğu zaten bilinir, önemli olan el emeğinizi katmanız. Göz nurunun kolayı zoru olmaz, içinize sinmesi yeterlidir.

Sizlerin istekleri doğrultusunda yönlendirdiğimiz sayfamızda, tığ işi oymalı pike danteli örnekleri oldukça beğeni toplayacağını düşündüğümüz bir çeşit yelpazesiyle karşınızda sevgili hanımlar. Sizlerle paylaştığımız örneklerde göreceğiniz gibi her şey sizin becerilerinize ve zevkinize kalıyor. Yaratıcılığınızı konuşturarak verdiğimiz modelleri örnek alıp kendi örneğinizi de üretebilirsiniz. İster düz renk, ister farklı renklerde, isterseniz de birkaç rengi bira arada kullanabileceğiniz şekilde oymalı pike dantelleri örebilir, pikelerinizin şıklığını bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Bebek yelekleri kategorimizdeki cıvıl cıvıl örnekleri gördüğünüzde kendinizi tutamayacak hemen bir tane örmek isteyeceksiniz sevgili hanımlar. Bu ve daha birçok kategorideki yazılarımızı aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi