Renkli Havlu Kenarları

Dantel işi ürünler evimizin her köşesine izler bırakmayı bu zamana kadar hep bilmiştir. Geçmişten günümüze kadar her daim dantel bizim hayatımızın önemli bir yerinde olmuştur ve olacaktır. Dantel ürünler evimizin şıklığına şıklık katmakta ve çeyiz sandıklarımızı süslemeye devam etmektedir. Danteller her ne kadar modası geçti diye nitelendirilse de günümüzde yeniden canlanmış ve eski değerine yeniden kavuşmuştur. Eskiden günümüze kadar gelmiş olan birçok farklı model de danteller olduğu gibi yeni trend moda olmuş birbirinden şık dantel modelleri de vardır. Eskiyle yeninin buluşturulması ile ortaya çıkan modern tarzda modellerde mevcuttur.

Eskiden genç kızlar ilk dantele başladığında havlu kenarları ile başlatılırdı. Çünkü havlu kenarı örmek hem diğer dantellere göre daha keyifli hem de küçük parçadan oluştuğu için daha kolaydır. Bu yüzden yeni örgüye başlayanlara genellikle havlu kenarından başlatılırdı. Havlular evimizde sıkça kullanıldığı için kenarlarını süsleyen dantellerde sıklıkla örülmektedir. Her geçtiğimiz sene de bu dantellere yenileri eklenmektedir. Tığ işi ile yapılan dantel modelleri olduğu gibi yeni moda olan iğne oyası ile oluşan havlu kenarı modelleri de vardır.

Havlularımızın kenarlarını süsleyen danteller çeyiz sandıklarımızın da baş tacıdır, demir başlarından biridir. Her genç kızın çeyizinde mutlaka bulunması gereken parçalardan biridir. Örülen ipin kalitesi de oldukça önemlidir. İyi sonuçlar almak istiyorsanız seçtiğiniz ipe dikkat etmelisiniz. Beyaz iple tek renk örülen havlu kenarları olduğu gibi renk renk örülen danteller de vardır. Son zamanlarda renkli havlu kenarları trend konumuna gelmiştir. Cıvıl cıvıl renklerle örülmüş danteller havlularınızın şıklığına şıklık katacak gibi gözüküyor.

Siz de eğer en trend, moda olmuş havlu kenarı modelleri arıyorsanız sitemizdeki resimli anlatımlı görselleri inceleyerek işe başlayabilirsiniz. Beğendiğiniz modeli seçerek örmeye koyulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ