Canım Anne

Palm Yağının Zararları Nelerdir?

Palm Yağının Zararları Nelerdir?

Günümüzde birçok üründe bulunan palm yağı nedir, hangi ürünlerde bulunur ve sağlık açısından nasıl zararları vardır gibi sorularının cevaplarını hazırladık.

Son yıllarda zararları fark edilen ve çoğu kişi tarafından kullanılmayan palmiye yağının insan sağlığı üzerinden ciddi riskler yarattığı ortaya çıkmıştır. Palm yağı halk arasında hurma yağı olarak da bilinmektedir. Palm yağı bitkisel bir yağdır ve dünya çapında hazır besinlerin içerisinden en fazla kullanılan yağ çeşitlerinden biridir. doymuş bir yağ olan palm yağının kalori değeri oldukça yüksektir. Palm yağını sürekli tüketen kişilerde kilo alımı oldukça hızlı gelişir. Şampuandan yiyeceğe birçok ürünün içerisinde bulunan palm yağının belli başlı zararları bulunmaktadır. Genellikle abur cubur olarak bilinen şekerli ürünlerde palm yağı sıkça bulunur.

Palm Yağının Zararları

  • Kilo alımnı hızlandırır. İçerisinde bulunan kalori miktarı oldukça yüksektir bu yüzde şişmanlamaya neden olur.
  • Ürünlerin içerisine konurken yüksek sıcaklıkta işlem gördüğü için tüketildiğinde sindirim problemlerinin yaşanmasına neden olur. Yüksek sıcaklıkta işlenmesi sindirilmesini zorlaştırır. Sindirim zorlaşan palm yağının parçalanması da zorlaşır ve vücutta depo edilmesi arttığı için ciddi kilo oluşumu sağlar.
  • Vücutta erimesi ve parçalanması oldukça zor olduğu için kalp damar tıkanıklığı gibi ciddi hastalıkların oluşmasına neden olur.
  • İçerisinde yüksek miktarda doymuş yağ bulunur. Bu nedenler kalp krizi riski ortaya çıkar. doymuş yağlar kalp damarlarında birikir ve kalp krizini tetikler.
  • Kolesterol problemine neden olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi