PERDE SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

PERDE SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Bizleri korumak için giysilere ihtiyacımız olduğu gibi pencerelerimizi de dışarıdan korunmak için perdelere ihtiyaç duyarız. Dışarıdaki güneş ışınlarından korunmak ve özel hayatımızın gizliliği sağlamak için pencerelerimize perde takmamız gerekir. PERDE SEÇİMİ YAPARKEN DİKKAT ETMEMİZ gereken ilk husus pencere boyutları olmalıdır. Perdelerimizin mobilyalarla uyumunu sağlamak ev dekorasyonunun en önemli hususlarından biridir.

PERDE SEÇERKEN MEKÂNIN BOYUTLARINA DİKKAT EDİLMELİDİR. Perdelerimiz ufak bir göz aldatmacıyla mekânı daha büyük ve yüksek göstermemiz mümkündür. Perdeyi tavandan sarkıtarak yüksek ya da enini geniş tutarak mekânı büyütmek mümkün olur. Perdelerin takılacağı yeri özenle tasarlamalısınız. Küçük pencereler için kısa ve sade kesim perdeler tercih edilirken, uzun ve büyük pencereler için daha gösterişli ve uzun perdeler kullanmak çok iyi bir seçim olacaktır. Çalışma odaları gibi ışığa çok fazla ihtiyaç duyulan alanlar için beyaza yakın açık renkli perdeler tercih etmelisiniz. Bu sayede yeteri kadar güneş ışığından faydalanmış olursunuz. Kreşeler oyun odaları gibi yerlere hareketlilik kazandırmak için renkli perde seçimi yapmalısınız. Bir alana zenginlik ve soyluluk kazandırmak istiyorsanız ipek perde seçimi mükemmel bir tercih olacaktır. Eğer evinizde küçük bir bebeğiniz var ise onun dışarıdan gelen tozlardan korumak istiyorsanız tozu durduran stor perdeler kullanarak bebek odasına girecek olan ışığı da kontrol altına alabilirsiniz. Bu tip kumaşlara kir ve tozu üzerinde muhafaza etmediği için temizliği de çok kolay olacaktır. Perdelerinizin modern aynı zamanda şık olmasını istiyorsanız son zamanlarda çok moda olan ip perdeleri tercih etmelisiniz. Oturma odalarınız için diğer eşyalarınızla uyumuna dikkat ederek mümkün olduğunca açık renk perdeler seçmeniz harika olacaktır. Ancak akşam saatlerinde ışığında etkisiyle dışarıdan görünmesini engellemek için alt kısmında kalın perdeler kullanmalısınız. Yatak odalarınız da ise hem mahremiyet kulları gereği hem de iyi bir uyku için tamamen kapatılabilen perdeleri seçmelisiniz. Evinizin salonunda ise yere kadar uzanan zengin ve ihtişamlı hava yaratacak olan perde seçimleri yapın.

Zevklerini her zaman ön planda tutmalısınız. Ancak PERDE SEÇERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN en önemli şey perdelerin kolay temizlenebilir olması olmalıdır. Evinizi ne kadar güzel eşyalarla döşerseniz döşeyin iyi bir perde seçimi yaparsanız ne kadar kaliteli eşyalarınız olduğu belli olmaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ