Pet Şişelerden Neler Yapılır? Pet Şişeleri Değerlendirme

Evlerimize pek çok içecek pet şişelerle girer. Çevreyi kirletme potansiyelleri yüksek olan bu şişeler yıllarca doğada kalma özelliğine sahiptir. İnsan sağlığı için tehlike arz eden doğadaki pet şişeler doğanın zarar görmesine de neden olur. Pet şişelerden geri dönüşüm fikirleri üreterek bu malzemeden yararlanabilir, böylece doğaya da katkı sunmuş olabiliriz. Peki, pet şişeleri değerlendirme nasıl olur? Pet şişelerden neler yapılır? Yazının devamından bu konunun detaylarını öğrenebilirsiniz.

pet-siseleri-degerlendirme
Pet Şişeleri Değerlendirme

Pet Şişeleri Değerlendirme Nasıl Olur?

Sitemizde daha önce geri dönüşüm fikirleri ile ilgili pek çok yazı yayınladık. Pet Şişelerden Puf Yapımı başlıklı yazımız bunlardan sadece biridir. Pet şişeleri değerlendirme konusuna geri dönecek olursak, plastik şişelerin çöpe atılmayarak evlerimizde kullanabileceğimiz objeler haline getirilmesi keyif verici bir etkinliktir. Geri dönüşüm fikirleri ile geri kazanılan pet şişeler doğanın kirlenmesini önler. Ayrıca doğaya çöp olarak atılan plastik şişeler çok uzun yıllar aynı kalabildiklerinden çevre kirliliği oluşturur, insan sağlığını tehdit ederler. Peki, pet şişelerden neler yapılır? İşte cevabı…

pet-siseleri-degerlendirme
Pet Şişelerden Neler Yapılır

Pet Şişelerden Neler Yapılır?

Pet şişeleri değerlendirme konusuyla ilgilenenler keyifli, eğlenceli ve verimli zaman geçirmiş olurlar. Bu geri dönüşüm fikirlerini çocuklarınızla birlikte yapabileceğiniz birer etkinlik haline de getirebilir, pet şişelerden neler yapılır diye çocuklarınıza da göstermiş olursunuz. Yazının sonundaki plastik şişeleri değerlendirme ile ilgili resimleri de incelemeyi unutmayın.

  • Pet şişenin dip kısmını kesin ve diğer bir pet şişeye kapak yapın. Elde ettiğiniz plastik kavanozda bakliyatlarınızı ve kurabiyelerinizi saklayabilirsiniz.
  • Pet şişeleri değerlendirme ile ilgileniyorsanız birkaç yerinde delikler açın ve bu deliklere tahta kaşıklar batırın. Şişenin içine kuş yeni doldurun ve ağaç dallarına asın.
  • Dip kısmı dekoratif olan pet şişeleri kase olabilecek şekilde kesin. Ağız kısımlarını ütüye basarak şekil almasını sağlayın. Kuruyemişlerinizi koyabileceğiniz harika bir kase elde edeceksiniz.
  • Pet şişeleri boyayarak istediğiniz tasarımları elde edebilir; vazo, yağ ve sirke şişesi gibi işlevlerde kullanabilirsiniz.
  • Süsleyeceğiniz pet şişeleri değerlendirme amacıyla bahçe ve balkon tasarımlarınızda kullanarak şık görüntüler elde edebilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ