Plastik şişede soğan yetiştirme

Plastik şişede soğan yetiştirme

Plastik şişede soğan yetiştirme bahar gelmiş evimizde soğan nasıl yetiştire biliriz. Yemeklik soğanlarımız havaların ısınması baş kısımlarından yeşilliklerini bizlere göstermeye başlamışken nasıl değerlendire biliriz. Balkonumuzda, cam kenarında plastik şişe içinde güzel taze soğanlar yetiştirmek mümkündür.

Plastik şişede olması balkonunuzda fazla yer kaplamaz olacağından en doğru tercih olacağını düşündüğümüz güzel bir fikir olarak siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Yaz mevsiminde en çok salatalarda kullanılan soğan olmaktadır. Çoban salatada, kısır yapımında mutfakta elimizin altın olması kendimizin yetiştirmesi daha güzel olacaktır. Yeni bahçe fikirleri konularında tekrar sizlerle birlikte olma dileğiyle,

Plastik şişede soğan yetiştirme

Gerekli olan plastik su şişesi

İsterseniz arpacık soğan kullana bilirsiniz. ( Evimizde baş çıkarmış soğanları değerlendire bilirsiniz.)

Kaliteli toprak kullanımı

1 Adet falçata

Plastik şişeyi istediğiniz büyüklükte seçmek sizlerin tercihidir. İlk olarak üst kısmını keselim farklı yerlerden ufak delikler açalım ne kadar aslında soğan ekmek istediğinize bağlı olarak yerler hazırlayalım. Toprağımızı plastik şişe içerisine yerleştirelim. Ve soğanlarımızı ekelim su ihtiyacı karşılamayı unutmayalım. Sabah güneşi alırsa daha güzel büyümesini sağlayacaktır. Afiyetle yetiştirdiğiniz soğanları sofranızda yemeniz dileğiyle hoşçakalın.

Bahçe, bahçe işleri, bakım, çiçek bakım hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni ve paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Plastik şişede soğan yetiştirme VİDEO ANLATIM

Umut demir kanalına çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ