Porselen Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları

  Cildimiz çeşitli nedenlerden dolayı hasar görmektedir. Yaşın ilerlemesi, stres, fazla güneşe maruz kalmak gibi birçok sebebi bulunmaktadır. Bunun gibi nedenlerden ötürü cildimizde lekelenmeler, kırışıklıklar meydana gelmektedir. Bunu önlemek için birçok krem, maske üretilmiş olsa da kalıcı çözüm olmamaktadır. Her zaman olduğu gibi çareyi doğada ve doğal şeylerde aramak en doğrusudur. Cildinizin pürüzsüz ve kusursuz görünmesi için çeşitli doğal maskeler ve karışımlar mevcuttur.

porselen-bir-cilde-sahip-olmanin-sirlari-5

   Porselen bir cilt her bayanın istediği özelliklerden biridir. Artık buna ulaşması sanıldığı kadar da zor değildir. Asya kökenli bir bakım sırrı olan pirinç suyu cildiniz için oldukça faydalıdır. Kullanımı ise oldukça basit ve pratik olan bu yöntemi çoğu kadın bilmese de bu sır giderek yaygınlaşmaktadır.

porselen-bir-cilde-sahip-olmanin-sirlari-4

Öncelikle 5 bardak suyu iyice kaynatınız. Daha sonra soğumaya bırakınız. Daha sonra ise pirinçleri içine atarak 5 dakika kaynatınız. Soğuduktan sonra cildinize pamuk ile uygulayabilirsiniz. Doğal tonik görevi gören pirinç suyunun mucizevi etkileri ve faydaları vardır. Tüm cildinize bu pirinç suyunu uygulayabilirsiniz.

porselen-bir-cilde-sahip-olmanin-sirlari-3

Pirinç suyunun cilt için faydaları ise saymakla bitmez. Koruyucu bir tabaka oluşmasını sağlar. Cildinizin sıkı ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Erken kırışıklık belirtilerini azaltır. Oldukça mükemmel ve doğal bir tuniktir. Ciltte bulunan tahrişleri ve lekelenmeleri azaltır ve onarır. Akne ve sivilcelerin oluşumunu önler, oluşanların da etkilerini azaltır. Eğer cildinizde siyah nokta varsa ve rahatsız oluyorsanız bunların yok olmasına veya azalmasına yardımcı olur.

porselen-bir-cilde-sahip-olmanin-sirlari-2

  Cildinizin porselen gibi gözükmesi için bu uygulamayı rahatlıkla yapabilirsiniz. Aynı zamanda cildinizin sağlığını ve doğallığını korumak için kimyasal bulunan ürünlerden uzak durmanız da fayda var.

porselen-bir-cilde-sahip-olmanin-sirlari-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ