Pirinç Suyu Saç Uzatır mı? Pirinç Suyunun Saça Faydaları!

Güzelliğine ve bakımına önem veren kadınların en çok istedikleri arasında saçlarının uzun, sağlıklı ve dolgun görünmesi yer alır. Saçlara Keratin Bakımı ile İlgili Merak Edilenler konulu yazımız sizler tarafından hayli ilgi gördü. Canimanne.com olarak bize ulaşan bir diğer merak edilen konu pirinç suyunun saça faydaları ve saçları uzatmayı sağlayıp sağlamadığı sorusudur. Yazımızın devamında bu konu hakkındaki tüm detayları sizler için derledik.

princ-suyunun-saca-faydalari-2
Pirinç Suyu Saçları Uzatır mı?

Pirinç Suyu Saç Uzatır mı?

Japonya ve Çin gibi Asya ülkelerinde pirinç saç bakımında kullanılan en bilinen malzemedir. Pirinç suyu ile saç bakımı yapmak bilinen yöntemlerden biridir. Haşlanan veya sıcak suda bekletilen pirincin suyunda bol miktarda karbonhidrat bulunur. Pirinç suyu saç uzatır mı? Sorusu karbonhidrat sayesine bu suyun saçların daha hızlı uzamasını sağladığı şeklinde cevaplanabilir. Pirinç suyunun saça faydaları aslında sadece saçı uzatması değildir. Saçlar pirinç suyu ile yıkandığında daha doğal, gür ve dolgun bir görünüm kazanır.

princ-suyunun-saca-faydalari-2
Pirinç Suyunun Saça Faydaları

Pirinç Suyunun Saça Faydaları Nelerdir?

Pirinç suyunun saça faydaları ve ne gibi olumlu etkilerinin olduğu aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır. Özellikle saçlar boyandıktan sonra pirinç suyu ile yıkanırsa daha faydalı olur.

  • Saç dökülmelerini aza indirir, saçları sağlıklı bir şekilde uzatır.
  • Pirincin içeriğinde bulunan aminoasitler yeni saçların çıkmasını sağlar. Bu sayede daha gür saçlara kavuşursunuz.
  • Saç köklerini kuvvetlendirir, saçların hacmini artırır, pürüzsüz ve parlak görünmelerini sağlar.
  • Boya, çevresel etkiler gibi durumlardan dolayı yıpranmış olan saçları içeriğindeki inositol maddesi sayesinde onarır.
  • Pirinçte bulunan antioksidanlar, mineraller, B Vitamini, E Vitamini ve C Vitamini saçı besler. Sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar.
  • Saç uçlarındaki kırıkları tedavi etme özelliği de vardır. kırık saç uçları pirinç suyuna batırılarak daha çok olumlu etki elde edilebilir.
princ-suyunun-saca-faydalari-2
Pirinç Suyunun Faydaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ