Renkli tığ oyası yazma yapılışı

Renkli tığ oyası yazma yapılışı

Renkli tığ oyası yazma yapılışı renk renk kalan iplerinizi değerlendirerek güzel tığ oyasını yazma modelini uygulamak oldukça kolay örnek siz değerli takipçilerimizin beğenisini bekliyor. Detaylı video anlatımlı tığ oyalarının yapılışını kolaylaştırmaktadır. Çeyizlik tığ oyaları örnekleri arayan arkadaşlarımız bu güzel tığ oyasını tercih edebilirler. Farklı tığ oyaları içinde sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yazma oyaları tığ işi modellerinin en çok uygulanan ve sevilen el işleri arasında yer almaktadır. Yazma veya tülbent olarak geçen hanımlarımızın kullandığı yazmalar kenar oyası olmadan kullanımı olmamaktadır. Özellikle çeyizlerde sayısızca yapılan yazma modelleri yer almaktadır. Nişan bohçalarına en güzel modeller seçilir ve büyüklere hediye edilir. Günümüzde yazma kullanımı azalsa da yine çeyizlerde yer almaya devam etmektedir. Hanımlarımızda kıyafetlerine göre renk seçimi yaparak çeşit çeşit yazma modellerini uyumlu kullanmaya devam etmektedir.

Renkli tığ oyası yazma yapılışı

Renkli yazma naylon ipleri

Tığ seçimi elinize yatkın olabilir.

Yazma kenar alt kısmını ilk olarak iki zincir çekip tığ veya iğne ile de yapabilirsiniz. Devamında oya modelini uygulamaya başlayalım. İkinci sırada örümcek modelini dört kenara uyguluyoruz. Üçüncü sırada yapmış olduğumuz örümceğin orta kısmına renkli ip ile fıstık tekniği ile uç uca üç kez aynı tekniği uyguluyoruz. İstediğiniz renk seçimi ile dört kenarına uygulayalım, son sırada kenar detayını geçiyoruz. Detaylı yapılışı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Tığ oyaları, yazma modelleri, yazma örnekleri, tülbent modelleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Sunayla el işleri youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Renkli tığ oyası yazma yapılışı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ