Rokayı Sofralarınızdan Eksik Etmeyin

Rokayı Sofralarınızdan Eksik Etmeyin

Turpgiller familyasına ait olan, biraz acımsı tada ve yeşil yapraklı görünüme sahip olan roka, özellikle de balıkların yanında oldukça lezzetli bir şekilde tüketilmektedir. İçerisinde A, C, K ve P vitaminlerini oldukça zengin bir şekilde barındıran rokayı sofralarınızdan eksik etmeyin. Faydaları saymakla bitmeyen roka, sofralarınızdan eksik etmemeniz gereken ve sık sık tüketimine zaman ayırmanız gereken bir bitkidir. Kansere karşı koruyucu olan, kemikleri güçlendiren, cilt sağlığını düzgünleştiren rokanın tüm faydalarını hep birlikte öğrenelim.

Rokanın Saymakla Bitmeyen Faydaları Neledir?

blank

Uzmanlar rokayı sofralarınızdan eksik etmeyin diyerek bireylere roka tüketmenin önemini vurgulamaktadır. İçerdiği antioksidan özelliği sayesinde, roka, ciltte yaşlanmayı geciktirmektedir. Vücudun metabolizma hızının artmasına ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Beyni ve kemikleri güçlendiren roka aynı zamanda kansere karşı oldukça başarılı bir kalkan görevi görmektedir. Görme problemleri olan bireylere de oldukça sağlıklı olan roka, gözlere, içerdiği vitaminler ile çok yarar sağlamaktadır ve gözleri güçlendirmektedir. Aynı zamanda zayıflamak isteyenler için de en etkili yöntem roka tüketmektir. Yeteri kadar tüketildiği takdirde, metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermeye yardımcı olur.

blank

 

 

Tüm bunların yanı sıra, saç sağlığına da olumlu etkileri mevcuttur. Eğer saçlarınızda dökülmeler, yıpranmalar ve kırılmalar meydana geliyorsa, tırnaklarınızda lekeler ve kırılmalar meydana geliyorsa, özellikle de demir eksikliği yani aneminiz varsa ve kan hücrelerinizde azalmalar meydana geliyorsa, roka tüketimi bunları da ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Sağlıklı bir hayat geçirmek için ve dinç bir vücuda sahip olmak için, uzmanlar her zaman rokayı sofralarınızdan eksik etmeyin diye öneride bulunmaktadır. Salatalarda kullanabilirsiniz ya da ayrı ayrı tüketebilirsiniz. Mutlaka her hafta taze bir şekilde tüketmeye özen göstermek uygun olacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ