Ruh Haline Göre Yenmesi Gereken Yiyecekler

Uzmanlar ve diyetisyenler doğru yiyecekleri yiyerek ruh halinizi kontrol altına alabilirsiniz. Sizde bu yazımızı takip ederek hangi yiyecekleri hangi ruh hali halinde yemeniz gerektiğine dair bilgi sahibi olabilirsiniz.

ruh-haline-gore-yenmesi-gereken-yiyecekler-5

. Stresliyken yenilecek yemekler

Eğer kendinizi gergin ve stresli hissediyorsanız bunu engellemek veya azaltmak için çikolatadan yardım alabilirsiniz. Uzmanlar özellikle de bitter çikolatanın stres ve gerginliğe büyük ölçüde iyi geldiğini tespit etmektedirler. Aynı zamanda kaygı ve endişe gibi durumlarında da çikolata sizin daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

ruh-haline-gore-yenmesi-gereken-yiyecekler-4

. Tembelken yenilecek yemekler

Kendinizi yorgun ve bitkin, demotive mi hissediyorsunuz? Kendinizi canlandırabilecek bir formül bulunmaktadır. Kalkıp kendinize ıspanak saltası yapabilirsiniz. Ispanağın içinde bulunan folik asit sizin kendinize gelmenizi büyük ölçüde sağlayacaktır. Ispanak sevmiyorsanız fasulye, bezelye, mantar veya diğer yeşil yapraklı sebzeler de üzerinizdeki uyuşukluğun gitmesinde size yardımcı olacak olan besinlerdir.

ruh-haline-gore-yenmesi-gereken-yiyecekler-3

. Öfkeliyken yenilecek yiyecekler

Kendinizi öfkeli mi hissediyorsanız bitki çaylarından yardım alabilirsiniz. Özellikle de yeşil çay sinirleri yatıştırdığı için sizi büyük ölçüde rahatlatacaktır. Yeşil çay aynı zamanda odaklanmanızı da sağlayacaktır.

. Üzgünken yenilecek yemekler

Kendinizi üzgün veya hasta gibi hissettiğiniz anlarda tam tahıllı yiyecekler yiyerek kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Ayrıca D vitamini eksikliği de sizi oldukça halsiz bırakacaktır. Bunun içinde her gün az yağlı süt tüketerek bunun önüne geçebilirsiniz.

ruh-haline-gore-yenmesi-gereken-yiyecekler-2

. Endişeliyken yenilecek yemekler

Eğer endişeli bir ortamda iseniz somon balığı tüketerek bunu engelleyebilir veya azaltabilirsiniz. Balığın içinde bulunan omega 3 vitamini kaygı önleyici olduğu için endişelerinizi azaltacak veya yok edecektir. Somon balığı aynı zamanda sinir ve asebiyet içinde oldukça iyi gelmektedir.

Aslında gözüktüğü gibi yine her şeyin çözümü doğadan gelmektedir.

ruh-haline-gore-yenmesi-gereken-yiyecekler-1

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ