Sabah Egzersizine Alışmanın Yolları

Sabah Egzersizine Alışmanın Yolları

Bazı insanlar sabah kalktıklarında son derece keyifli ve zinde olurlar, bazılarıysa tam aksine neşesiz ve yorgun uyanırlar. Biz dikkatimizi ikinci gruptaki kişilere verelim ve onların da sabah kalktıklarında enerjik olmalarına destek olalım istiyoruz. Yarım saat erken kalkıp hafif bir egzersizle güne başlamak mı yoksa biraz daha yatakta kalıp uyumak mı isterdiniz? Yani siz ilk gruba mı dahilsiniz yoksa ikincisine mi?

blank

Gününüzün başından itibaren enerjik ve zinde olmak sizin elinizde. Öncelikle kendinizi, ben hayatta erken kalkıp spor yapamam, yürüyüşe çıkamam ön yargısından kurtarmalısınız. Hafta içinde bir gün belirleyip, o gün erken kalkıp spor yapmayı kendinize görev edinmekle işe başlayabilirsiniz.

blank

Ortalık sessiz ve sakinken temiz havada ciğerlerinizi oksijenle doldurarak yapacağınız kısa bir yürüyüş eminiz sizi umduğunuzdan daha fazla mutlu edecektir. Güne egzersizle başlamak mutluluk hormonlarınızı harekete geçireceğinden bunu güzel havalarda mutlaka yapmaya devam etmelisiniz. Günlük strese girmeden önce kendinizi her şeyden soyutlayıp sadece o ana kilitlemeniz ve vücudunuza odaklanmanız bir nevi terapi etkisi gösterecektir.

blank

Sabah sporu yapma alışkanlığı edinirken kendinizi deneyin. Sizi neler harekete geçiriyor? Yapılan bazı araştırmalara göre müzik sabahın erken saatlerinden itibaren bizi en motive edecek etkinliğin müzik olduğunu gösteriyor. Siz de dinlemekten keyif aldığınız şarkıları sabah gözünüzü açar açmaz dinlemeye başladığınızda eminiz harekete geçmeniz hız kazanacaktır. Hatta telefonunuzun alarmını hızlı bir parçayla değiştirmeniz güne enerji dolu başlamanıza yardımcı olabilir. Spor yapmak için kendinize hedefler koymayı deneyebilir, hedeflerinize ulaştığınızda küçük ödüllendirmeler yapabilirsiniz.

blank

Unutmayın sizin için en büyük ödül sağlıklı ve enerji dolu bir beden ve ruh olacaktır. spor yapmanın keyfini aldıkça daha önce egzersiz geçirdiğiniz günlere hayıflanacağınızın garantisini verebiliriz. Kendinizi sevmeye vücudunuzu severek başlayın ve yarın sabah ilk yürüyüşünüze başlayın, inanın pişman olmayacaksınız.

blank

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ