Canım Anne

Saç Yumuşatıcı Maske Yapımı

Saç Yumuşatıcı Maske Yapımı

Hanımların kendilerinde en çok önem verdikleri yer saçlarıdır dersek yerinde bir tespit yapmış oluruz. Kısa ya da uzun olması fark etmez, saç bir kadının ruhunun aynasıdır diyebiliriz. Sıkıntılı bir dönemden geçtiğini kadının saçında yaptığı marjinal değişikliklerden bile tahmin edebiliriz. Saçlarının yumuşak ve parlak olması kadınların saç bakımlarında en çok önem verdikleri detaylardan biridir. Itriyat mağazalarında ve marketlerde envai çeşit saç bakım ürünlerine rastlamanız mümkündür. Saçı yumuşatan kremlerden bakım yağlarına, şampuanlardan bakım kürlerine kadar sayısız ürün stantlarda yerini almaktadır.

sac-yumusatici-maske-yapimi-5

Ancak endüstriyel olarak üretilen bu ürünler uzun süreli kullanımlarda saçların eskisinden daha çok kurumasına ve sertleşmesine yol açabilmektedir.

sac-yumusatici-maske-yapimi-4

Saçlar kullanılan şampuan, saç kremi, jöle ve sprey gibi saçların dibinde kalıntı bırakan ve tam olarak temizlenmediğinde saç diplerini kurutarak saçın sertleşmesini ve cansızlaşmasına sebep olan ürünler sayesinde zarar görmektedir. Sağlıklı saçlar için jöle ve sprey kullanmaktan mümkün olduğunca kaçınılmalı, kullanmak zorunda kalındığında ise mutlaka akşam saç diplerine masaj yapılarak temizlenmelidir. Sağlıklı saç dipleri için bir püf noktası vermek istiyoruz.

sac-yumusatici-maske-yapimi-2

Şampuanınızın içine ilave edeceğiniz 2 çay kaşığı karbonat saç diplerinizin daha rahat hava almasını sağlayacak, saçlarınız daha yumuşak ve parlak olacaktır. Verdiğimiz pratik bilgileri saçlarınızın daha yumuşak olması  için evde kolayca hazırlayacağınız saç bakım maskeleri ile tamamlamak istiyoruz. Saç yumuşatıcı maske deyince akla ilk gelen maddeler zeytinyağı ve bal oluyor. 2 yemek kaşığı bal ile 1/3 su bardağı zeytinyağını karıştırıp saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Saçlarınızı havlu ile sarıp 30 dakika bekleyin. Ardından şampuanlayıp bol su ile durulayın.

sac-yumusatici-maske-yapimi-1

Kuru ve yıpranmış saçların yeniden yumuşaklık ve canlılık kazanması için uygulayabileceğin bir diğer maske ise yumurta ve bal maskesidir. Bir yumurtanın sarısı ile 2-3 yemek kaşığı balı iyice çırpın. Maskeyi saç diplerinizi ovuşturarak tüm saçınıza yayın. Bu maskeyi hazırlarken içine ekleyeceğiniz birkaç damla jojoba yağı da saçlarınızın ışıl ışıl ve yumuşacık olmasını sağlayacaktır. Maskeyi saçınızda 15-20 dakika beklettikten sonra saçlarınızı şampuanla yıkayarak iyice durulayın. Her iki maske de uyguladığınızda saçlarınızı eski canlılığına getirecektir.

sac-yumusatici-maske-yapimi-3

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ