Saçınızın Rengini Doğal Yollarla Açın

Artık herkesin her konuda tercih ettiği doğal yöntemler oldukça fazla kullanılıyor. Biz bayanlar saç bakımı, saç rengi açma konularında da doğal yöntemlere başvuruyoruz.

Malum, saç boyaları saçları sertleştirip bakımsızlaştırıyor, uçları zayıflayıp kırılıyor, saç kıranlar oluşuyor. Bu gibi zararları yüzünden artık saçlarımızı boyamayıp, doğal yollarla renginde değişiklik yapmak için ne nasıl kullanılır inceleyelim.

sacinizin-rengini-dogal-yollarla-acin-4

Saç rengini açmada en sevdiğim yöntem bal kullanmak. Çünkü saçlarımızı beslemiş de oluyoruz. Diğer yöntemlere göre daha hızlı etki ediyor. İhtiyacımız olan saf su ve bal. Bunları eşit oranda karıştırıp saçınıza sürün. 30 40 dakika bekleyip durulayın. Ayrıca dilerseniz, bu karışımı nemli saçıınıza sürüp güneşin altında bir kaç saat bekleyebilirsiniz. Ancak bunun tercih edilmeme sebebi, saçı baldan arındırmak için birkaç defa yıkamak zorunda kalabileceğinizdir.

sacinizin-rengini-dogal-yollarla-acin-3

Saç rengini papatya ile açmak en yaygın yöntemdir. 1 tutam papatyayı 1 bardak suya koyarak 10 dakika kaynatın. Suyun renginin sararması gerekiyor. Kaynama fazla olursa dilediğiniz sonucu alamayabilirsiniz, suyun renginin sararması yeterlidir. Sonra ılıklaşması için bekleyin.

sacinizin-rengini-dogal-yollarla-acin-2

Papatyaları süzgeçle suyundan ayırın. Papatya suyunu tercihen kuru olan saça sürün. Açık havaya çıkın. Kuruyana kadar bekleyin. Saçlarınızı yıkayın. Papatya suyu kurumuş şekilde saçınızda beklerse, saçınıza zarar verebilir. Papatya suyunun en sevdiğim yönü de kendi saç renginiz gibi durması.

sacinizin-rengini-dogal-yollarla-acin-1

Saç renginizi açmada diğer yöntem limon ile olur. Limon içerdiği asit sayesinde saç rengini açar. Bir sprey kutusu edinin. Bir bardak taze sıkılmış limon ve kalanını su ile doldurun. İyice çalkalayın. Islak ya da nemli saçınıza uygulayın, uygularken karışımı saç diplerinize değdirmemeye özen gösterin ve güneşe çıkın. Yarım saat güneşte bekledikten sonra içeri girin. İçeride iki saat bekleyip yıkayabilirsiniz.

sacinizin-rengini-dogal-yollarla-acin-5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ