Saçım Turuncu Oldu! Ne Yapmalıyım? Saçtaki Turunculuk!

Evde saç boyama kadınların oldukça sık başvurduğu yollardan biridir. Canimanne.com olarak paylaştığımız içeriklerin pek çoğunda saç bakımı, evde saç boyama, doğal saç bakımı gibi konuları yazılı ve videolu anlatım şeklinde ele alıyoruz. Güzelliğine, kişisel bakımına ve saç bakımına düşkün olan takipçilerimiz Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır? Konulu yazımıza ilgi gösterdiler. Siz de sitemizdeki sayfaları ziyaret ederek pek çok konuda bilgilenebilirsiniz. Saçım turuncu oldu! Şeklinde arama yapan kadınların sayısı hayli çok olduğundan bugünkü yazımızın konusunu sarı saçtaki turunculuk olarak belirledik.

sactaki-turunculuk
Saçtaki Turunculuk

Saçtaki Turunculuk Neden Olur?

Evde saçını boyamak isteyen kadınların başına sıkça gelen sorunlardan biri saçtaki turunculuk olarak bilinir. Saç rengini değiştirerek sarının küllü ve platin gibi tonlarına çevirmek isteyenler doğru sonuç alamadıklarında “Saçım sarı oldu! Ne yapmalıyım?” Şeklinde bir araştırma içine girerler. Saç boyamadan sonra istenmeyen turuncu bir ton olması halinde neler yapılabileceği, saçtaki turunculuğun nasıl giderilebileceği ile ilgili çözüm önerileri yazımızın devamındadır. Saçta turunculuk ile saçı açma işlemi sırasında ortaya çıkmaktadır.

sactaki-turunculuk
Saçım Turuncu Oldu

Saçtaki Turunculuk için Ne Yapılır?

Pek çok kadın saçlarının istediği sarı tonunda olmasını ister. Fakat bu renkleri elde etmek pek de kolay değil. Saçı açma işlemi yapıldıktan sonra her ne kadar küllü cila yapılsa da birkaç defa yıkandıktan sonra saçta turunculaşmalar başlayabiliyor. Saçta turunculuk geçsin diye üst üste yapılan boyama işlemi de saçın zarar görmesine ve yıpranmasına yol açıyor.  Saçtaki turunculuk için yapılacaklar günümüzde sanıldığı kadar zor değildir. Son dönemlerde piyasada çeşitli markalar tarafından satışa sunulan mor şampuan – mavi şampuan – silver şampuan adları olan ürünler bu soruna çözüm olabilmektedir. Bu şampuanlar saçta oluşan turuncu rengin giderilmesi için etkili yollardan biridir. Mor şampuan boyadan sonra elde edilen saç renginin korunması için de kullanılıyor.

sactaki-turunculuk
Saçta Turunculuk
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ