Sigara Kokusu Nasıl Geçer?

Sigara Kokusu Nasıl Geçer?

Üstümüze veya etrafa sinen sigara kokusu bizi oldukça olumsuz etkilemekte ve rahatsız etmektedir. Özellikle de evlere sinen kokudan dolayı birçok kişi muzdarip olmaktadır. Ancak bu kokudan kurtulmak için çeşitli yöntemler ve püf noktaları vardır. Bunları uygulayarak sigara kokusundan kurtulabilirsiniz.

sigara-kokusu-nasil-gecer-3

  Sigara kokusu için çözüm yolları çok fala çeşitliliğe sahiptir. Size yazımızda bazı yöntemlerden bahsedeceğiz. S,gara kokusundan kurtulmak için doğal yöntemler denenmektedir. Bunlardan biri ise bir bardağın içerisine kabarta tozunu koyunuz daha sonra ise taşmamasına dikkat ederek içerisine elma sirkesi ilave edip kokunun olduğu odada bir köşeye koyunuz. Bu karışımın sigara kokusunu yok ettiğini göreceksiniz. Uygulaması basit olan bu yöntemi kullanarak sigaranın kötü kokusundan kurtulabilirsiniz.

sigara-kokusu-nasil-gecer-4

Sigara kokusu başta olmak üzere birçok kötü kokuyu evinizden uzaklaştıracak bir diğer yöntem ise şudur. Küçük tülden yaptığınız keselerin içerisine kahveleri yerleştirip evinizin birkaç noktasına bunları yerleştiriniz. Hem kötü kokuları yok edecek hem de güzel bir koku yayacaktır.

Sigara içilen odada kokulu mum kullanır, yakarsanız kokuyu bastıracak ve yok olmasını sağlayacaktır. Böylelikle rahatsız edici kokusundan kurtulmuş olursunuz.

sigara-kokusu-nasil-gecer-2

Sigara içilen odanıza limon ve portakal dilimleri yerleştirirseniz kötü kokuyu yok edecek ve mis gibi bir koku yayacaktır. Ancak yerleştirdiğiniz dilimleri en geç 2 gün içinde yenileri ile değiştiriniz.

Odanızın görünmeyen bir köşesine mangal kömürü koyarsanız sigara kokusunu engelleyebilir. Deneyip görmenizi öneririz.

  Sigara kokusu olan odada ıslak havlu sallayabilir veya ıslak sünger asabilirsiniz. Kokunun yok olmasını sağlayacaktır. Bunların yanı sıra en çok yapmanız gereken şey ise evinizi iyice havalandırmak olacaktır. İçerideki pis havayı temiz hava ile değiştirmek en etkili yöntem olacaktır.

sigara-kokusu-nasil-gecer-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ