Sıralı ağaçlar patik modeli yapılışı

Sıralı ağaçlar patik modeli yapılışı yeni tarz patik modeli arayanlar için harika bir patik modeli yapılışı sizlerin beğenisini beklemektedir.

Kızlarımızın çeyizine çok yakışacağını düşündüğüm harika bir örnek olan sıralı ağaçlar patik modeli çeyizlerimizi süslemeye geliyor. Annelerimizin severek yapabileceğini düşündüğüm çok şık bir model olacaktır. Farklı renklerde yapabileceğiniz harika bir patik örneğidir.

Kış mevsiminin en çok sevilen el işleri örgüler olmaktadır. Bir çok örgü modeli yapılmaktadır. En çok tercih edilenler arasında patik modelleri olduğundan bizlerde en güzel patik yapılışlarını sizler için paylaşmaya devam ediyoruz. Bir çok modelimiz sayfamızda mevcuttur veya yazımızdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

En güzel yeni farklı örgü patik yapılışlarında tekrar birlikte olma dileğiyle şimdiden yapmak isteyen arkadaşlarımıza kolay gelsin.. Hoşçakalın..

Sıralı ağaçlar patik modeli yapılışı

Sıralı ağaçlar patik modeli detayları

Sıralı ağaçlar patik modeli 35-36 numaralı ayaklar için

Malzemeler 1 kartopu flora beyaz patik ipi

1 Ören bayan patik ipi

3mm misinalı şiş

1 küçük numaralı tığ

Yapılışı 46 ilmek başlangıç 4 diş haroşa örüyoruz 16 ilmek sağ tarafta örüyoruz ortada 14 ilmek kesiyoruz sol taraf için 16 ilmek örüyoruz. Bir sonraki sırada kestiğimiz ilmeklerin yerine 19 ilmek artırıyoruz tekrar 4 diş haroşa örüyoruz. 5 sırada 16 ilmek ana rengimizle örüyoruz bir ilmekten 5 ilmek çıkartıyoruz bir mor tekli örüyoruz birinden 5 ilmek çıkartıyoruz bu işlem 10 tane beyaz olana kadar devam ediyoruz 4 sıra boyunca morları mor beyazları beyaz olarak örüyoruz 5. Sırada 17 ilmek mor 2 beyaz 1 mor 1 beyaz 3 mor 1 beyaz 1 mor 1 beyaz 3 mor şeklinde gidip aynı şekilde geri dönüyoruz.

Bir sonraki sırada arada tek mor olan ilmeğin üstüne beyaz yapıyoruz beyaz ipler bitiyor 6 sıra model olan yeri ters düz haroşa olan yerler haroşa olarak örüyoruz 6 sıra dan sona hepsini haroşa yapıyoruz 8 diş olana kadar toplam 91 ilmek var 42 ilmek sağ taraf için 9 ilmek orta 41 ilmek sol taraf için ayırıp taban kısmını yapıyoruz yanlardan ilmek alarak tabanı bitiriyoruz aynı şekilde topuk kısmında da ilmek çıkartarak yapıyoruz son 3 diş haroşa da yanlarda 4 ilmek iki sağ iki sol taraftan kesip 5 ilmek bırakıyoruz sonra sırada ilmekleri keserek patiği bitiriyoruz kenar tığı 2 zincir çekip bir gözenek atlatıp 2. Gözeneğe batıyoruz bitene kadar aynı işlemle patiğimizi bitiriyoruz.

Patik yapılışı, örgü, örgüler ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Sıralı ağaçlar patik modeli yapılışı VİDEO ANLATIM

Orgu hayatım_ kanalına bu güzel patik modeli için çok teşekkür ediyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ