Sirke Karbonat ve Meyve Aroması ile Doğal Parfüm Nasıl Yapılır?

Sirke Karbonat ve Meyve Aroması ile Doğal Parfüm Nasıl Yapılır?

Her alanda doğallıktan yana olanlar peki evinizde doğal bir parfüm veya oda kokusu yapmak ister miydiniz? Sağlığımıza zararlı ve maliyet olarak yüksek, kimyasal parfümlere, oda kokusu, banyo ve tuvalet kokularına mecbur değiliz. Maliyeti düşük, sağlığa ve doğaya hiçbir yan etkisi olmayan, yapımı çok kolay ve zevkli olan bir parfüm evde kendi imkanlarımızla yapabiliriz.

sirke-karbonat-ve-meyve-aromasi-ile-dogal-parfum-nasil-yapilir

Malzemeler: 

Karbonat

Sirke

Meyve aroması (Aktarlardan bulabilirsiniz)

Su

Parfümü koyacağınız sprey başlıklı bir şişe

sirke-karbonat-ve-meyve-aromasi-ile-dogal-parfum-nasil-yapilir

Yapılışı:

Öncelikle doğal parfümün veya oda kokusunun  yapılacağı şişeye yarım litre kadar su ilave edilir. Daha sonra suya bir kaç damla sirke eklenir. Üçüncü adım olarak çay kaşığı yarısı kadar karbonat eklenir. Son olarak da karışımımıza bir kaç damla meyve aroması eklenir. İstediğiniz herhangi bir meyve aromasını ekleyebilirsiniz. Eğer dilerseniz biberiye yağı kullanırsanız solunum yoluyla beyne etki eder ve hafıza artırıcı aynı zamanda dikkat artırıcı etkisi de bulunmaktadır.

Nane aroması kullandığınız zaman da solunum yolundaki tıkanıklığı açarak daha rahat nefes alımını sağlar. Buna benzer birçok meyve aroması vardır.

Seçim yaptığımız aromaya alerjimizin olmadığından emin olmamız gerekir. Kendi isteklerimize göre parfümümüzün nasıl kokacağını ayarlayabiliriz. Tüm bunları yaptık, artık doğal parfümümüz hazır. Parfümü odalarda banyo ve tuvaletlerde veya kendi kıyafetlerimiz üzerinde kullanabiliriz. Piyasada satılan kimyasallara oranla hiçbir yan etkisi yoktur aksine faydası vardır. Gönül rahatlığıyla kullanabileceğimiz bir üründür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ