Sırtta Çıkan Sivilcelere Çözüm Önerileri

Sivilceler her insanı rahatsız etmektedir. Zaten görünüş bakımından da çok kötü bir durumdadır. Bu yüzden insanların psikolojilerini çok fazlası ile bozmaktadır. Öncelikle iyi bir dermatoloğa gidilmelidir. Nedenleri incelenmelidir. Belki farklı sebepler olabilir. Bu yüzden doktor ilaç tedavisi uygulamaktadır. Ama insanların her an doktora gitme şansı bulunmamaktadır.

Bu yüzden evde çeşitli yöntemler aranmaktadır. Bu yöntemler en iyi şekilde uygulanmalıdır. Düzenli olarak sivilceli bölge temizlenmelidir. Belli aralıklar ile bakım sağlanmalıdır. Ancak bu şekilde sivilceler ile başa çıkılmaktadır. Sivilceler çok zor vücudu terk etmektedir. Bu yüzden umutsuzluğa kapılmama gerekmektedir. Sırtta çıkan sivilcelere çözüm önerileri bulunmaktadır.

Sivilceye Meyilli Ciltler İçin Yasaklar Nelerdir?

  • Sürekli sivilceden şikâyetçi olan bir insan öncelikle asitli gıdalardan uzak durmalıdır.
  • Domates, portakal, acı baharat ya da sarımsak gibi gıdalar tüketilmemelidir. Çünkü bunlar sivilceleri daha da azdırmaktadır.
  • Yağlı ciltler ciltlerini yağlandıracak kremler kullanmamalıdır.
  • Sivilcesi olan kişiler kesinlikle sıkmamalıdır.

Sırtta çıkan sivilcelere çözüm önerileri çok fazladır. Ama en etkili yöntemler bulunmalıdır. Mesela sirke ve maden suyu sivilcelere karşı çok etkilidir. Yani sivilcelerin düşmanı olarak da düşünülebilir. Aynı miktarlarda maden suyu ve sirke karıştırılmalıdır. Bunu her öğün uygulanmalıdır. Pamuk yardımı ile iyice cilde yedirilmelidir. Bu şekilde zaman ile sivilceler tamamen ortadan kalkmaktadır. Özellikle stresten uzaklaşmak gereklidir. Sivilce çıkaracak durumlardan uzak durmak en doğru çözüm olacaktır. Kişiler yedikleri içtikleri her şeye dikkat etmelidir.

Sivilce insanların hayatları boyunca devam etmektedir. Çok inatçı olanları da vardır. Kısa sürede kaybolanları da bulunmaktadır. Bu yüzden en etkili yöntemler ile sivilcelerden kurtulmak mümkündür. Balda cilt için çok faydalıdır. Cilt bal sayesinde beslenmektedir. Yumurta akı cildi gerer ve cildin daha güzel görünmesini sağlamaktadır. Sırt bölgelerinde çıkan sivilceler insanları günlük hayatlarında çok rahatsız etmektedir. İç çamaşırlar her gün yenilenmelidir. Ayrıca o bölge kuru olmalıdır. Sürekli toz işi ile uğraşan kişiler günlük bakımlarını aksatmamalıdır. Sırtta her gün bakım yapılırsa sivilceler zaman içinde kaybolacaktır. Maydanoz ve limonsuyu 1 su bardağı ile karıştırılıp blenderde çekilip içilirse bu da sivilcelere içten fayda vermektedir.

 

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ