Sivilce Ve Cilt İzlerinin Tedavisi

Sivilce Ve Cilt İzlerinin Tedavisi

Sivilceler özellikle ergenlik çağında sık görülen cilt hastalıklarındandır. İyileştiğinde bile ciltte izleri görülen ve genelde yüz bölgesinde gözlenen sivilcelerin ciltte görünümünüzü fazlasıyla etkileyecek durumlar ortaya çıkartabiliyor. Sivilce ve cilt izlerinin tedavisi bu nedenlerle her geçen gün önem kazanmaktadır. Cilt üzerinde kabarma ve ya çökmelerle oluşan sivilceler önemli sorunlar oluşturabilir.

Yüzde oluşan sivilce izlerinin tedavisinde krem, maske ve peeling gibi etkili uygulamalarla giderilebileceği gibi cerrahi yöntemlerle de çözümler sunulmuştur. Bu tedavi yöntemleri yakın zamanda kullanımı azalmış ve fraksiyonle lazer yöntemi uygulanmaya başlanmıştır. FDA onaylı olan bu tedavi yönteminin tedavi sonrası bilimsel veriler de yayınlanmıştır. Fraksiyonle tedavi yöntemiyle cildin hasarlı olan bölümleri kısmen buharlaştırılıp buharlaşan bölümlerin yerine vücudun yeni dokular oluşturmasını da kolaylaştırılır. Her seans sonrasında izler azalmaktadır. İyileşme süreci yaklaşık bir ay içerisinde gerçekleşmektedir. Yüzdeki iz durumuna göre bir seans ve ya üç seans olarak uygulanır. Üç seans sonrası da yeterli olmazsa yeni tedaviye bir ay sonra başlanır. Kaza nedeniyle oluşan cilt kesiklerinde bile iyileşme gösteren bu yöntemin Sivilce ve cilt izlerinin tedavisi yöntemlerinde öne çıkan tedavi şekli olmuştur. Ciltte iz oluşturan sivilcelerin cildin yapısı, sivilcenin şiddeti ve genetik yatkınlık sivilcesi olan kişileri etkiliyor. Cildinde ciddi büyüklük ve yapıdaki sivilceler kişinin yüzünde iz kalma olasılığın arttırıyor. Sadece fiziksel görüntünüzü etkilemekle kalmıyor psikolojik olarak da büyük etkileri bulunuyor. Sosyal ortamda herkesin yüzünüze baktığını ve yüzünüzle alay ettiğini düşünerek kendinizi yoğun bir baskı altında hissedebilirsiniz. Maküler ve skar tipteki sivilceler yapısal olarak birçok farklılıklar içerir. Maküler lekeler daha kısa iyileşme gösterir ve daha kolay iyileşebilir. Skar tarzındaki sivilceler ise kabarık ve ya çöküntü halinde belirti göstererek zor iyileşir.

Deride oluşan bu tür izler fizyolojik ve psikolojik olarak rahatsızlıklar ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle sivilce ve cilt tedavisi yöntemleri her geçen gün önem kazanmaktadır. Siz de bu tedavi yöntemlerini kullanarak sivilcelerinizden ve cilt izlerinizden kurtularak kendinizi özgüvenli hissedecek, kendinizle barışık bir hale geleceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ