Siyah Noktanın Kesin Çözümleri

Siyah Noktanın Kesin Çözümleri

Siyah nokta problemi büyük-küçük, erkek-kadın herkesin büyük sıkıntısı haline gelmiştir. Ne yapılırsa yapılsın siyah nokta kendini tekrarlamaya devam etmektedir. Uygulanan maskeler, kulaktan duyma yöntemler ne dudak yapacak duruma geldiğimiz şu dönemler de insanlar net bir çözüm arayışındadır. Bu yöntemleri uygulayanlar da farkındadır ki boş kürek çekilmeye devam etmektedirler. Alınan pahalı kremler, peelingler ve yağlar çözüm olmayacağını bile bile alınmaya devam edilir. Bir umut vardır çünkü acaba çözüm olur mu diye işte bu acabalar için insanlar ciltlerine bilindik bilinmedik her şeyi sürebilecek kadar cesaretlilerdir. Aslında tek çözüm yolunun doğal yöntemler olduğunu sizde tahmin edebilirsiniz. Doğal yöntemlerin cildinize hiçbir zararı olmadığı gibi bir sürü de faydası olmaktadır. Aynı zaman da cilt sorunlarına çözüm bulan yöntemlerdir. İşte bu doğal yöntemler ve siyah noktadan kurtulmanın yolları şu şekildedir;

  • Yoğurt ve limonun karışımından oluşan maskenin cilt kuruluğunu önlediği ve siyah noktalarını yok ettiği görülmektedir. Karışımı göz çevrenize değmeyecek şekilde yüzünüzün her yerine sürerek 15 dk beklemelisin daha sonra çok sıcak olmayan ılık bir suyla cildinizi iyice maskeden arındırın. Parlaklığı ayna ya baktığınızda hemen göreceksiniz.
  • Siyah noktalar için çözüm olacak bir diğer yöntem ise yulaf ezmesidir. Yulaf ezmesi maskesi cildinizde ki siyah noktalardan arındırırken aynı zamanda cildinizde oluşan zararlı yağlanmaları da önlemiş olur. Böyle bir durum da cildi kuru kişilerin yulaf ezmesi maskesinin kullanılmaması önerilir. Yulaf ezmesi maskesinin yapımı çok basittir. Yulafları pişirin ve piştikten sonra süzün kalan kısmını iyice ezerek cildinize sürün 15 dk beklettikten sonra ılık suyla iyice durulayın basit ve kesin çözümdür.
  • Su ile karıştırılmış elma sirkesi cildi arındırır aynı zamanda da siyah noktalarınızdan kurtarır.
  • Siyah noktalar için birçok bant çıkmıştır. Ama siz bu bandı kendi yöntemlerinizle ev ortamın da çok rahat yapabilirsiniz. Yumurtanın akını burun, alın ve çene bölgesine sürün daha sonra kâğıt peçeteyi parçalayarak bu kısımlara yapıştırın. Yapıştırdığınız peçetenin üzerine kalan yumurta akını fırça yardımıyla sürün. Kuruncaya kadar bekledikten sonra hızlıca peçeteleri çekin, peçetede ki siyah noktaları görünce şok olacaksınız.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ