Canım Anne

Siyah Noktalardan Kurtulmak için 5 Doğal Yöntem

Siyah Noktalardan Kurtulmak için 5 Doğal Yöntem

Kadınların korkulu rüyası olan siyah noktalardan birçok yöntemle kurtulmaya çalışmışızdır. Gerek doğal ürünlerle  gerek kimyasal ürünlerle siyah noktayı yok etmeye ve önüne geçmeye çalıştık. Kötü görüntüsünün yanı sıra ciltte uzun süre kaldığında sivilce veya ben yapma etkisi de vardır. Konu cilt olunca tabi ki doğal yöntemlere daha fazla ilgi gösterilir. Doğal yöntemlerle siyah noktalardan nasıl kurtuluruz biraz onlardan bahsedelim.

  • Yumurta akı en etkili yöntemlerden birisidir. Siyah noktanın olduğu alana yumurta akını sürüp üzerine ince bir peçete yapıştırıp o peçetenin de üstüne yine yumurta akı sürüyoruz ve kuruyana kadar bekliyoruz. Kuruduktan sonra yavaşça çekip tenimizden ayırıyoruz. İlk yapmada etkisini gösterecektir.

burundaki-siyah-noktalar-nasil-gecer

  • Karbonat cildimize çoğu alanda iyi geldiğini hepimiz biliyoruz. Tabi ki siyah nokta temizlemede de boy gösteren karbonatı, su ile karıştırıp hamur haline getirdikten sonra siyah nokta olan kısımda uygulayıp kuruduktan sonra ılık su ile ovarak tenimizden çıkartmalıyız.

burundaki-siyah-noktalar-nasil-gecer

  • Diğer bir yöntem ise şeker ve limon karışımıdır. Limon siyah nokta ve akne  temizliğinde en etkili yöntemlerden biridir. Limonun içindeki küçük parçacıklarla birlikte şekeri karıştırıp siyah nokta olan bölgeye uyguladıktan sonra 15-20 dakika bekliyoruz ve daha sonra su ile temizliğini sağlıyoruz.

burundaki-siyah-noktalar-nasil-gecer

  • Yine etkili ve doğal yöntemlerden biri de olan toz tarçın… Biraz su ve birkaç damla zeytinyağı ile karıştırıp cildimize uyguluyoruz ve 20 dakika sonra su ile temizliyoruz.

burundaki-siyah-noktalar-nasil-gecer

  • Deniz tuzunu suyla karıştırıp macun haline getirip siyah noktalı bölgelere uygulayıp beş dakika sonrasında temizlersek  büyük fayda elde ederiz. Sürekli uygulamamız daha fazla etki göstermesini sağlar.

burundaki-siyah-noktalar-nasil-gecer

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ