Soğuk Algınlığını Önlemek için Basit Yöntemler

Soğuk Algınlığını Önlemek için Basit Yöntemler

Kış ayları daha kapıdan yüzünü göstermeye başladığı andan itibaren mevsim ve sıcaklık değişiklikleri sebebi ile ne giyeceğimizi bilemeyiz. İnce giyinip dışarı çıktığımızda üşürüz, bazen de kalın giysilerle sokağa çıkarız ve hava umduğumuz gibi soğuk değilse de terleriz.


işte tam da bu mevsim dönümlerinde başlar soğuk algınlığı belirtileri ve şikayetleri. Özellikle de çocuklarımızı bu havalarda hastalıklardan korumak isteriz. Ancak ne yaparsak yapalım yine de üşütüp hastalanabiliriz. Havalar iyice soğuyup kış tamamen geldiğinde ise hem kendimiz hem de aile fertleri için soğuk algınlığından korunma yollarına başvurma zamanı gelmiş ve çoktan geçiyor demektir.

Basit soğuk algınlığından korunmak için öncelikle hemen hepimizin evinde bulunan ve koca-karı ilaçları diye tabir edilen yöntemler her zaman işe yarar.

Eskiden evlerde soba yakıldığı zamanları hatırlayanlarınız varsa o sobaların ısıttığı sıcacık evlerde sobanın üstünden ıhlamurun eksik olmadığını da bilirler. Ihlamuru eğer aile fertleriniz için vazgeçilmez bir içecek haline getirirseniz, hem çocuklarınız hem de sizin için kış günleri daha rahat geçecektir.

Yine kış aylarında ailecek alışkanlık edinmeniz gereken bir başka şey ise C vitamini deposu olan kış meyvelerini sürekli ve bolca tüketmektir. Çocuklar meyve yemeği pek sevmezler. Onlara bu alışkanlığı meyve yemeği eğlenceli hale getirerek edindirebilirsiniz. Örneğin şekil şekil meyve aparatları ile meyveleri değişik şekillerde keserek evde meyve yeme yarışması düzenleyebilirsiniz. Ya da tadı ekşi olan meyvelerin suyunu sıkıp içine bal ilave ederek çocuklarınızın daha çok hoşuna gitmesini sağlayabilirsiniz.

Çocukların kışın atkı ve şapka takmayı sevmediklerini de biliyoruz. Bundan şikayet eden annelere ise önerimiz onlara örgü atkı ve şapka modelleri örmenizdir. Ancak öreceğiniz yünün rengini çocuğunuzla birlikte seçerseniz ve el örgüsü atkı modellerini oyuncak figürleri ile süslerseniz çocuğunuz için daha cazip hale getirmiş olur ve takmasını sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ