Solan Bitkiler İçin Tarçınlı Karışım

Solan Bitkiler İçin Tarçınlı Karışım

Evinizde veya bahçenizde bulunan solmuş çiçekleri canlandırmak için yapabileceğiniz tarçınlı karışımı sizler için derledik.

Uzun süre emek verip baktığımız fakat daha sonra solan çiçekler hepimizi üzer. Solan çiçekleri öldü diyerek çoğumuz atarız. Bazı durumlarda fazla su verme, toprağını sık sık değiştirme veya yetersiz ışıktan dolayı da bitkilerde solma görülebilmektedir. Fakat solan çiçekleri bir kaç basit dokunuş ve karışım ile kolayca tekrardan hayata döndürebiliriz. Sadece çiçekler değil evinizde beslediğini bir çok bitkiyi canlandırmak için bu içeriğimizde hazırladığımız tarçınlı karışımı kullanabilirsiniz. Tarçınlı karışım sayesinde bitkileriniz daha canlı olacak ve sürekli kullandığınızda solma gibi durumlara maruz kalmayacak. Bitkileri canlandırmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Ama en doğal ve etkili olanı tarçın karışımıdır. Aşağıdan solan bitkiler için tarçınlı karışım nasıl yapılır, gerekli malzemeler nelerdir detaylı olarak bulanabilirsiniz.

Solan Bitkiler İçin Tarçınlı Karışım

Gerekli Malzemeler: Su, toz tarçın, tarçın yağı gereklidir.

Hazırlanışı:

  • İlk olarak solan bitkinizi ölü kök ve yapraklardan temizleyin.
  • Daha sonra ise boş bir sprey şişesi içerisine 1 bardak suyu, 1 çay kaşığı toz tarçını, 10 damla tarçın yağını da ekleyip iyice karıştırın.
  • Sprey şişesi içindeki karışımı yapraklarını temizlediğiniz çiçek veya bitkilerinizin kök kısmına, yaprak kısımlarına püskürtün.
  • Bitkilerde ve çiçeklerde oluşan mantar, böceklenme, solma sorunlarının hepsi tarçın ile son bulacaktır.
  • Tarçın kokusu sayesinde böcekleri bitkilerinizden uzak tutacaktır.
  • Toz tarçını direk olarak da bitkinin gövde kısmına bir miktar ekleyebilirsiniz.
  • Karışıma tarçın yağı yerine 2-3 adet aspirini ezip de ekleyebilirsiniz.
  • Aspirin hem çiçekleri canlandıracak hem de koruyacaktır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ