Canım Anne

El Ayak Üşümesi Halsizlik Neden Olur?

El Ayak Üşümesi Halsizlik Neden Olur?

Vücudumuz sıcak olsa bile el ayakların sürekli üşüyor olması ve halsizlik olmasının nedenleri içeriğimizden detaylı olarak bulabilirsiniz. 

Genellikle kış aylarında eller ve ayaklar sürekli açıkta kaldığı için üşümesi normal bir durumdur. Fakat vücudunuz sıcak olsa bile veya hava soğuk değilse bile üşüme varsa bunlar belli nedenler dolayı olmaktadır. Çoğu neden bazı hastalıkların belirtisi olmaktadır. El ayak üşümesi halsizlik ile birlikte yaşanıyor ise dikkat dilmelidir. Bazen ciddi hastalıkların habercisi olan el ayak üşümesi ve halsizlik neden olur aşağıdan detaylı olarak bulabilirsiniz. 

El Ayak Üşümesi Halsizlik Nedenleri

  • En sık görülen nedeni kansızlıktır. Kansızlık sorunu yaşan kişiler de genellikle üşüme sorunu ortaya çıkar. Özellikle el, ayak üşümesi ve sürekli halsizlik durumu kansızlık belirtileridir. 
  • Kan dolaşımında bozukluk olması da el ve ayak üşümesine neden olmaktadır. 
  • Özellikle yetersiz ve sağlıksız beslenen kişilerde el ayak üşümesi halsizlik sıkça yaşanmaktadır. Bunları önlemek için daha sağlıklı beslenmeli ve yediklerinize dikkat etmelisiniz. 
  • Çok fazla sigara içen kişilerde üşüme ve halsizlik sıkça görülmektedir. 
  • Sürekli soğuk ortamda bulunmak vücut ısısının düşmesine ve el ayak üşümesine neden olabilmektedir.
  • El ayak üşümesi ve sürekli halsizlik hissinin ana nedenlerinden biri de strestir. Stresli kişilerde psikolojik olarak üşüme sıkça görülebilmektedir. 
  • El ayak üşümesi ve halsizlik durumlarını sıkça yaşıyorsanız mutlaka bir uzmana görünmenizde fayda var. 

Sitemizde yer alan diğer sağlık konularını da inceleyebilirsiniz.  Sizin de evinizde deneyip memnun kaldığınız sağlıklı şifalı yöntemler var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi