Canım Anne

Sünnet İçin En Uygun Zaman

Sünnet İçin En Uygun Zaman

Ülkemizde erkekliğe ilk adım olarak bilinen Sünnet için uygun zaman ne zaman, erkekleri ne zaman sünnet yaptırmalı gibi soruların cevaplarını içeriğimizden bulabilirsiniz. 

Ülkemizde sünnetin önemi ve gereği tam olarak bilinmemektedir. Genellikle bir gelenek gibi görünen, dinin gerekliliği olarak uygulanan sünnet cerrahi bir işlemdir. Ailelerin çocuklarını sünnet yaptırırken bunun cerrahi bir işlem olduğunu bilip öyle hareket etmesi gerekir. Sünnet için doğru yaş, doğru doktor ve işlem sonrası tedavi oldukça önemlidir. Aksi halde ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Sünnet İçin En Uygun Zaman

Sünnet işlemi hem fiziki olarak hem de psikolojik olarak acı veren bir işlemdir. Bu yüzden uzmanlar özellikle 3-6 yaş arası çocuklarda kesinlikle sünnet yapılmasını önermiyor. Sünnet için en uygun yaşın ilk yaşlar olduğu öneriliyor. Uzmanlar yeni doğan bebeklerde sünnet işleminin daha uygun olduğunu belirtiyor. Yeni doğan bebeklerde kişilik oluşumu daha başlamadığı, yapılacak cerrahi işlemin daha rahat yapılabildiği, sünnet yarasının daha çabuk iyileşmesi, sünnet yapıldıktan sonra çocuğa daha kolay bakılabilmesi sünnet için uygun zamanlar olduğunun gerekçeleridir. Altı aydan büyük bebeklerde ise sünnet işleminin lokal anestezi yapılarak uygulanması önerilmektedir. Lokal anestezi acıyı azalttığı gibi sünnet sonrası iyileşmeyi de hızlandırmaktadır.

Sünnet için daha büyük çocuklarda en uygun zaman tatil zamanlarıdır. Tatilde evde dinlenme, bakım daha kolaydır. Acil bir durum olmadığı sürece çocuğunuzu sünnet yaptırmadan önce onu bu işleme psikolojik olarak alıştırın. Aksi halde ciddi travmalar geçirebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi