Sunny Side Up Nedir? Sunny Side Up Pişirme

Geçtiğimiz günlerde YouTube fenomenlerinden Duygu Özaslan bir video çekti. Sosyal medyada ve magazinde gündem olan bu video hayatımıza bir anda sunny side up nedir sorusunun girmesini sağladı. Duygu Özaslan yemek pişirdiği videosunda sunny side up pişirdiğini, bu yemeğin Türkçesi ne olduğunu bilmediğini söyledi. Pek çok kişi belki de o ana kadar duymadığı sunny side up pişirme nasıl olur, bu ne demek diye merak etti. Duygu Özaslan sunny side up videosu ile aslında sahanda yumurta tarifi veriyordu. Sunny side up videosu arayanların sayısı günlerdir çoğalıyor. Sahanda yumurtanın en güzel hali olan bu tarifi biz de sizler için yayınlıyoruz.

Sunny Side Up Nedir

Sunny Side Up Nedir?

Sunny side up nedir sorunuzu en basit haliyle sahanda yumurta olarak cevaplayabiliriz. Ancak sahanda nasıl bir yumurta pişirirseniz sunny side up pişirme detaylarını öğrenmiş olacağınızın tabii ki detayları da var. Sahanda yumurta nasıl yapılır? Sahanda yumurta tarifleri sitemizin pek çok sayfasında yer alır. Bunlardan biri olan Yumurtalı Kolay Kahvaltılık Tarifler başlıklı sayfamızı incelerseniz kahvaltı sofralarınız için en basit tarifleri bulabilirsiniz. Ve işte sunny side up video ile gündem olan fenomenin yaptığı sunny side up tarifi

Sunny Side Up Pişirme Nasıl Olur?

Sunny side Up Pişirme

Sunny side up nedir konusunda sahanda yumurta olduğu bilgisini verdikten sonra şimdi nasıl piştiğine geçelim. Sunny side up pişirme işlemi için detaylar merak ediliyor. Sunny side up Türkçe karşılığı “güneşli tarafı yukarı şeklindedir. Buradaki güneş yumurta anlamında kullanılır. Yani yumurtanın sarılarının bozulmadığı, sadece beyazlarının piştiği bildiğimiz klasik yumurta pişirme şeklidir.

Sunny side up tarifi arayanlar için belirtmek gerekirse;

Bir tavada tereyağı eritilir. Yağ kızınca üzerine yumurtala kırılır. Tavanın ağzı kapatılırsa buharıyla beyazının da güzel pişmesi sağlanır. Yumurtaların beyazı pişene kadar hiç karıştırılmaz. Böylece sarıları olduğu gibi kalır ve harika bir sunny side up yapılışı gerçeklemiş olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ