Tablet Zararlı Mı?

Tablet Zararlı Mı?

Konumuzun başlığı gayet açıklayıcıdır. Tabletler çocuklarımız için zararlı mıdır? Aslına bakarsanız tabletler zararlıdır. Benim görüşüme göre. Çünkü oyun çağındaki çocuklarımızı ekran karşısına kitleyip bırakıyoruz. Tabletler ve diğer teknolojik aletler. Kullanım amacına göre değişiklik göstermektedir. Eskiden ağlayan bir çocuğa anahtarlık, ne bileyim ilgisini çekecek tahtadan bir oyuncak verip kandırırdık. Şimdi ise gelinen son nokta tabletlerdeki oyunlarla kandırmamız. Henüz en güzel çağlarında olan yavrularımızı gözlerinden ve ellerinden daha doğrusu sağlığından etmeye başlıyoruz. Neredeyse daha yaşına bile girmeyen çocuklarımıza tablet ve benzeri teknolojik aletleri veriyoruz.

cocuklar-icin-tablet-kullanimi

Tabletler zararlı mı sorusu elbette zararlı değil. Yani kullanım amacına göre zararı yok. Ama işi bu yaşlarda yapmaya başlarsak elbette ilerde zararları olacaktır. Türkiye’de yapılan araştırmada çocuklar 2 saatin üzerinde telefonlarla uğraşıyor. Çocuklarımız da büyükleri kadar istekli teknolojik aletleri kullanma konusunda. Daha kavrama kabiliyetini yeni yeni öğrenmeye başlayan çocuklarımız direk bu tür aletlere maruz kalıyor. Teknoloji kötümü zararlı mı aslına bakarsanız değil. Dikkat etmemiz gereken tek şey çocuklarımızın belirli bir yaşa gelene kadar yaşamlarından uzak tutmalıyız.

tabletin-zararlari

Tablet, bilgisayar ve telefonların yerine daha sağlıklı kullanışlı ve zekâlarını geliştirecek oyuncaklar vermemiz. Şimdi bu zamanda gelinen nokta çocuklarımızı bağımlı hale getirmemizdir. Bunların tek sorumlusu yetişkinlerdir. Yani bizleriz. Düşünün eskiden sizler ne ile oynardınız. Şimdiki çocuklar toprağa hayvanlara ve doğaya karşı uyum sağlamakta zorluk çeker hale geldi. Tahtadan oyuncakların, misketlerin, kağıt uçakların yerlerini teknolojik aletlerin alması çok acı verici bir durum. Çocuklarımızı uzak tutmamız gerekiyor. Peki, kaç saat kullanması normal. En fazla 2 saat kullanılması gerekmektedir. Çocuklara özel üretilen tabletlerin kullanımı gerekmektedir. Uzun süreli kullanıma asla ve asla izin vermeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ