Takılarınız İlk Günkü Gibi Parlasın

Takılarınız İlk Günkü Gibi Parlasın

Hanımların pek çoğu kıyafetlerin değişik takılarla süslemeyi sever. Fırsat buldukça takılarına yenilerini ekleyen hanımlar, bir süre sonra onların ilk günkü parlaklıklarını ve ışıltılarını kaybettiğini fark eder. Bu gibi durumlarda ilk günkü özelliğini korumadıkları için takıların çoğu kullanılmamaya başlar. Özellikle gümüş takılar kullanılmadıkça karardığı için tercih edilmeme oranı artar.

Severek aldığınız takıların zamanla kararması ve kullanılmama yüz tutması hanımlar için can sıkıcı olabilir. Takılarınızın ilk günkü parlaklığına geri dönmesini sağlamak aslında o kadar da zor değil hanımlar. Kısa bir süre ayırarak eskiyen, kararan, parlaklığını ve ışıltısını kaybeden takılarınızı yenilemeniz çok kolay. Sadece 10 dakikanızı ayırarak sevdiğiniz takıları ilk aldığınızdaki parlaklığa kavuşturabilirsiniz.

Takılarınızı temizlemek için ihtiyacınız olan malzemeler her evde bulunan basit ürünlerdir. 1 yemek kaşığı tuz, 1 yemek kaşığı karbonat, 1 tatlı kaşığı bulaşık deterjanı, 1 su bardağı sıcak su ve alüminyum folyo size gereken malzemeler olacaktır.

Yapmanız gereken öncelikle folyoyu bir kasenin içine yaymak olmalı. Üzerine karbonatı, tuz ve deterjanı koyun, ardından sıcak suyu ilave edin. Takılarınızı hazırladığınız karışımın içine koyduktan sonra 10 dakika kadar bekletin. Karbonat, tuz ve folyo iyonların transferini sağlayan bir tepkime yaratacağından metallerin temizlenmesine sebep olmaktadır. Bu karışımda bulaşık deterjanının işlevi ise zamanla takıların üzerine birikmiş olan yağ ve ölü hücrelerin temizlenmesini sağlamasıdır.

Bekletme süresinin sonunda takılarınızda hala lekeler ve kararma kaldıysa, eski bir diş fırçasıyla tüm girinti ve çıkıntıları fırçalayabilirsiniz. Bu şekilde takılarınızın tüm ince detayları da temizlenmiş olacaktır. Temizleme işlemini tamamladıktan sonra takılarınızı bol suyla yıkayarak bir havlu üzerine serin, suyun süzülmesini sağlayın. Son olarak havluyla takılarınızı hafifçe ovuşturarak kurulayın. Göreceksiniz eski takılarınız ilk günkü kadar pırıl pırıl olacak hanımlar.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. emine kırcı dedi ki:

    Çok güzel ürünleri

BİR YORUM YAZ