Canım Anne

Teflon Tava Nasıl Temizlenir? Teflon Tava Temizliği

Teflon Tava Nasıl Temizlenir? Teflon Tava Temizliği

Eskilerin yanmaz tava olarak bildiği teflon tavalar mutfaklarımızda sıkça yer alıyor. Teflon eşyaları sadece tava olarak değil, tencere, çaydanlık, cezve gibi mutfak eşyaları olarak da kullanıyoruz. Hal böyle olunca teflon tava nasıl temizlenir sorusu da sorulmaya devam ediyor. Bugünkü yazımızın konusuna teflon tava temizliği olarak belirledik. Canimanne.com diğer sayfalarında temizlik önerileri ve püf noktaları niteliğinde onlarca yazı yer alır. Bunlardan biri olan Karbonatla Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır? Başlıklı yazımızı da okuyabilir, koltuklarınızın tertemiz olması için bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Teflon Tava Temizliği

Teflon Tava Nasıl Temizlenir?

Teflon tava nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız bu yazımızdan gerekli püf noktalarına ulaşabilirsiniz. Teflon tava temizliği sırasında en önemli nokta tavanın çizilmemesidir. Bu arada yeni satın alınan teflon tavaların kullanılmadan önce yıkanması gerektiğini de belirtmek isteriz. Tavayı sıcak su ve deterjanla yıkamanız, kurulamanız ve içine bir miktar sıvı yağ dökerek kağıt havluyla silmeniz gerekiyor. Ayrıca teflon tavada yemek pişirirken ocağın altını çok açarsanız tavanın yanmasına yol açarsınız. Teflon tavanın altının orta veya kısık ayarda olması gerekiyor. Bu tavalardaki yemeği karıştırırken metal kaşık kullanmamanız, tahta ya da plastik kaşıkla karıştırmanız gerekir. Çizilen teflon tavalar içinde kanserojen madde oluştuğunu artık hepimiz biliyoruz. Gelelim teflon tava temizliği püf noktalarına…

Teflon Tava Nasıl Temizlenir

Teflon Tava Temizliği Püf Noktaları

Teflon tava nasıl temizlenir sorusu için bazı püf noktalarına dikkat etmek gerekiyor. Teflon tava temizliği denince akla gelen noktaları aşağıda sizler için madde madde belirttik. Teflon tava temizliği video içerik olarak da yazının sonuna eklenmiştir.

  • Teflon tava temizliği için sert temizlik bezleri, bulaşık teli veya sert bulaşık telleri kullanmayın.
  • Su ve karbonatla teflon tavanızı temizleyebilirsiniz.
  • İçi kararmış olan teflon tavalar için çok az miktarda çamaşır suyunu suya karıştırabilir ve kaynatabilirsiniz. Daha sonra çok iyi durulamanız önemlidir.
  • Teflon tavanın dibi tuttuysa hemen yıkmaya çalışmayın. İçine su koyun ve birkaç saat bekletin. Daha kolay temizlendiğini göreceksiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ