Teflon Tavanın Zararları

Teflon Tavanın Zararları

Teflon tavanın zararları nelerdir, teflon tavada yemek yapmanın sağlık açısından ne gibi zararları vardır aşağıdan tüm detayları ile öğrenebilirsiniz.

Teflon tava çoğu kişinin evinde bulunan ve hergün içerisinde yemekler yaptığımız bir mutfak araç gerecidir. Mutfakta kullandığımız çoğu ürünün ne zararlı olduğundan çoğumuzun haberi yok .Teflon tavalar son zamanlarda yapılan araştırmalarda zararlarını ciddi oranda ortaya çıkardı. Teflon tavaları evinizde kullanmanızı uzmanlar kesinlikle önermiyor. Bunun yerine granit tava, tencere vb. ürünleri kullanmanızı tavsiye ediyor. Sağlık Bakanlığından gelen açıklamalara göre teflon tavalar ciddi manada kanser riski taşıyor. Teflon tavaların sağlık açısından zararları nelerdir aşağıdan madde madde bulabilirsiniz.

Teflon Tavanın Zararları

  • Teflon tavalar tiroit bezini kötü yönde etkiler. Yapılan araştırmalarda tiroit sorunu olanların belli bir kısmının teflon tava kullandığı ortaya çıktı.
  • Teflon tavalarda yemek yaparken metal kaşık vb. ürünler ile yemeği karıştırmak tavanın zemininde yer alan zararlı maddelerin ortaya çıkıp yemeğinize karışmasına neden olacaktır. Buda muhtemel bir kanser riski taşımaktadır.
  • Teflon tavayı ısı üstünde uzunca süre bekletmek yani ısıtma zararlı gazların da ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Buda solunum yolları hastalıklarının da riskini arttırmaktadır.
  • Çizik teflon tavaları özellikle hamile kadınların kullanması anne karnındaki bebek üzerinde de sağlık açısından riskler ortaya çıkarabilmektedir.
  • Teflon tavalarınız çizilmiş, yanmış ve dibi kalkmış ise kullanmamaya özen gösterin. Bu halde kullanmak sağlığınızı bozacaktır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ