Canım Anne

Tereyağı ile yoğurt mayalama

Tereyağı ile yoğurt mayalama

Tereyağı ile yoğurt mayalama tekniği mayalık yoğurt olmadığı zamanlarda bizlere kurtarıcı olabilecek farklı bir uygulamadır.

Yoğurt nasıl yapılır veya istediğiniz kıvamda yoğurt nasıl yapabiliriz ? sorularına cevap arayan hanımlarımız için video anlatımı izleyerek uygulaya bilirler. İstedikleri gibi tam kıvamında yoğurt elde etmeleri mümkün olacaktır. Ayrıca buda çok önemlidir. Yoğurt mayalama kadar sütün kalitesi etken olduğunu düşünüyoruz. İnek sütü ile manda sütü karışık olduğunda taş gibi yoğurt elde etmek mümkündür. İnek sütü tek başına kullanıldığında sütün kalitesi yine ön planda olacaktır.

Süt pişirme süresi sıcaklık derecesi ayarlamak hepsi mayalama tekniğine etkendir. Dikkat edildiğinde iyi sonuçlar alınacağını düşünmekteyiz.

Tereyağı ile yoğurt mayalama

Malzemeler

Günlük süt kullanımı

5 Litre inek sütü (kısık ateşte 30, 35 dakika kaynama süresidir)

Tereyağ ( Tuzsuz tereyağ kullanımı)

Yapılışı

İlk olarak sütü pişirip istediğimiz sıcaklığa geldiğinde mayalamak istediğimiz kaplara tereyağı koyalım. Üzerine bir miktar süt ekleyip erimesini sağlayalım. Ardından kalan sütü paylaştırıp üzerine süzgeç kullanımı yapılmıştır. Üzerini örtelim yaklaşık 4 saat bekletip mayalama işlemi olmuştur. Buzdolabında kapaklarını kapatmadan soğumaya bırakalım ve sonrasında kapaklarını kapatalım. Deneyecek olan arkadaşlara şimdiden afiyet olsun. Detaylı anlatım için videoyu izlemenizde fayda var unutmayınız.

Yemek tarifleri, çeşitli tarifler hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Farklı bir yoğurt mayalama tekniği olan sert yoğurt nasıl yapılır ? videomuzu izlemek için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Tereyağı ile yoğurt mayalama video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Hobbyolog youtube kanalına bu güzel paylaşım için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ