Tığ işi atkı modeli yapılışı

Tığ işi atkı modeli yapılışı

Tığ işi atkı modeli yapılışı bir çok örgü tekniğinde değerlendire bileceğiniz görselliği harika olan tığ işi badem atkı modelini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Modeli istediğiniz renklerde çalışabilirsiniz. Özellikle kalan iplerinizi değerlendirmek adına çok güzel modeller ortay çıkacağını düşünüyoruz. Bebek battaniye modeli, şal yapımı, küçük yatak örtüsü, kırlent yapımı gibi örgüye dair geniş alanda değer bulabilecek tığ işi modelidir.

Farklı tığ işi örneklerini sayfamızda mevcuttur yazımızın içindeki linke tıklamanız yeterli olacaktır. Yeni video anlatımlarda tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız.

Tığ işi atkı modeli yapılışı

İstediğiniz renk ip tercih edebilirsiniz.

Elinize ve ip kalınlığına göre tığ seçimi

Model anlatımına altı zincir çekelim bir kez dolayıp üç kez ile çıkıp trabzan uygulaması yapıyoruz. Toplamda ayını noktaya beş kez üçlü trabzan uyguluyoruz. Modeli ters çevirip dört zincir çekelim tekrar trabzan yapalım ilmekleri birlikte kapatıyoruz. İki kez kapatıp sonra beş trabzanı birlikte topluyoruz badem şeklini veriyoruz. Model aynı işlem üzerinde devam etmektedir. Bir sırada toplamda 50 badem yapılmıştır.

Yaptığınız bademleri tekrar birleştirme kenar çizgisi yapılmaktadır. Farklı renk kullanabilirsiniz. Detaylı yapılışı için video izleyerek kolaylıkla yapabilirsiniz. Deneyecek olan arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin dileklerimizi iletiyoruz.

Tığ işi, tığ işi örgü modelleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Tığ işi atkı modeli yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

Sibelle örgü kanalına çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ