Tığ İşi Bebek Yelek Yapımı

Tığ İşi Bebek Yelek Yapımı

Örgü diyince ilk akla gelenlerdendir Yelek :) Havalar soğudu mu ilk arananlardan. Kışlıklar içinden ilk çıkanlardan :) Hal böyle olunca kış yaklaşırken ilk ördüğümüz de tığ işi yelek modeli oldu.

Yelek modelimizi yenidoğan boyutundan itibaren 7-8 yaşa kadar uygulayabilirsiniz. Gerekli artırmaları yapıp , yapacağınız beden ölçüsüne gelene kadar örmeniz yeterli olacaktır. Ekstra hiçbir detay değişimi yoktur. Yeni başlayan arkadaşlar beden ayarlama sıkıntı yaşarsanız bizlere yorumlardan ulaşmanız yeterli olacaktır. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya gayret gösteriyoruz.

Gerekli beden ölçülerini ve ölçüm tablosunu alt kısma ekliyorum. Yapacağınız yaş ölçülerini tablodan bularak ayarlayabilirsiniz.

Tığ işi yelek için malzemeler, 0-1 yaş içi 1 adet bebe yünü elinize ve ipinize uygun numarada bir tığ gerekmektedir. Ben 3.25 mm. kullandım. Büyük yaşlar için kullanacağınız ip miktarı yapacağınız yaşa göre değişiklik gösterecektir. Renk seçimi zevkinize kalmıştır. Modeli ister kız ister erkek bebeklerimiz için uygulayabilirsiniz.

Kış tam da kapıdayken farklı örgü yelek modelleri örmenin zamanı. Sitemize göz atarak bunun gibi pek çok bebek örgü yelek modeli ve videolu anlatımına ulaşabilirsiniz.

Yapacak olanlara şimdiden kolaylıklar diliyorum. Videomuzu beğenip yorumlarla desteklemeyi unutmayın.

Hepiniz hoşçakalın…

kolay tığ işi bebek yelek yapımı
Anlatımlı tığ işi bebek yeleği yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ