Tığ işi efsane örgü modeli yapılışı

Tığ işi efsane örgü modeli yapılışı

Tığ işi efsane örgü modeli yapılışı çok amaçlı ve bir o kadar yapılışı kolay olan tığ işi örgü modelini yelek yapımda kullanabilirsiniz.

Tığ işi örgü modellerini sevenler için yine güzel örgü tekniği ile karşınızdayız. Efsane örgü modelini uzun atkı olarak farklı ip tercihinle yapabilirsiniz. Hanımlarımız örgü tekniklerini oldukça fazla bildiklerini düşünüyorum.

Örgü modellerini yeni öğrenen arkadaşlarım için video anlatımlarımız oldukça yardımcı olacaktır. Kolaylıkla örneğimizi uygulayabilirsiniz. En güzel örgü modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın..

Tığ işi efsane örgü modeli yapılışı

Orta kalınlıktan az ince ip kullanılmıştır.

3.5 Numara tığ kullanılmıştır. Sizler elinize yatkın tığ seçimini tercih edebilirsiniz.

Modeli kurarken 9 katları +6 kenar ilmeği zincir sayısından kurulmakta. Model anlatımın da 51 zincir üzerinden 4 zincir çekip alt zincirden 5 zincire batıp 3 kere çıkmalı trabzan yapılır. İlk sırada trabzan örülerek lastik yapılır.

Bir üst sıraya geçerken 3 zincir çekilir ve baştaki zincir sayılarak 3 zincir başına sık iğne batılır. 1 zincir çekip dibine 4 dolgulu fıstıkla birlikte 1 zincir çekip alt zincirinde 6 zincire sık iğne yapılır. İlk sırayı bu şekilde tamamlanır. Bir üst sıraya geçerken 3 zincirle birlikte 5 trabzan yapılır. Üzerine iki zincir eklenip 2 fıstık arasında ki boşluklara 3 çekmeli 5 tane trabzan yapılır. Model aynı işlemle tekrarlanıp devam etmektedir. Kolay gelsin.

Tığ işi, örgü, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Tığ işi efsane örgü modeli yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Fatmayla herşey dahil kanalına bu güzel örgü modeli için çok teşekkür ediyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ