Tığ işi iki renkli patik yapılışı

Tığ işi iki renkli patik yapılışı

Tığ işi iki renkli patik yapılışı çeyizlik, hediyelik ve sipariş için oldukça şık ve güzel patik modeli siz değerli takipçilerimizin beğenisini beklemektedir.

Patik modelleri farklı tekniklerle hanımlarımızın en çok tercih ettikleri el işleri arasında yer almaktadır. Çeyizleri süsleyen patik modellerine iki renkli patik modelini katmaya ne dersiniz ?

Tığ işi sevenler için yapılışı kolay vede kalan iplerinizi değerlendirmek adına bir çok farklı renklerde uygulaya bilirsiniz.

Yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız için video anlatımı oldukça fayda sağlayacaktır. Yeni patik modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Tığ işi iki renkli patik yapılışı

Tığ işi İki renkli patik modeli

Malzemeler 2 renk patik ip

2 Numara tığ kullanılmıştır.

38-39 Ayak numarası için uygundur.

Başlangıç 6 zincir 1. sıra da 13 tane 2 li trabzan 2. sıra da hepsine çift batalım 26 trabzan 3. sıra da 1 çift 1 tek toplam 39 trabzan

4. Sıra da 1 çift 2 tek toplam 52 trabzan 2 sıra boyunca 52 trabzan örelim 2 trabzan aradan arttıralım toplam 54 trabzan

7. Sıra 6 zincir alttan 5 trabzan atlayıp 6. trabzanın içine batarak 2 tane ikili trabzan yapalım 5 zincir yapıp alttan tekrar 5 trabzan atlatıp 2 tane trabzan yapalım.

8. Sıra krem ip ile atladığımız 5 trabzannın içine batarak 2 tane 2 li trabzan 1 zincir çekip tekrar aynı noktaya 2 tane 2 li trabzan yapalım önceki sırada 2 tane trabzan olan yere sık iğne ile yapalım bu işlemi istediğiniz ölçüye gelene kadar yapalım. Ben 6 sıra ördüm kremle elinizin sıklığına göre sayı değişe bilir 1 sıra mavi iple hepsini trabzan yapıyoruz.

Yan yapılışı önde tam ortada göz kararı 10 ilmek ayıralım yanlarda kalan 44 ilmek üzeri gidip gelelim dolgu yaparak toplam 14 sıra topuk için 44 trabzan var elimizde 17 sağ 10 orta 17 sol ortada olan 10 trabzan üzeri sık iğne yaparak gidip gelelim her seferinde yan kısmında 1 gözenek atlatıp 2. Gözeneğe kaydırma tekniği ile bağlayalım en son 1 sıra bütün etrafı örerek dönelim. Kolay gelsin.

Tığ işi, patik yapılışı, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Tığ işi iki renkli patik yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Orgu hayatım_ kanalına bu güzel patik modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ