Tığ işi trabzan örgü modeli yapımı

Tığ işi trabzan örgü modeli yapımı

Tığ işi trabzan örgü modeli yapımı video anlatımlı çeşitli örgü modellerinde kullanabileceğiniz çok kolay olan yazlık tığ işi tekniğiyle uygulanan modelimiz siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Tığ işi trabzan modelini yazlık bluz, mevsimlik yelek, yazlık hırka, kırlent, çanta örneklerinde rahatlıkla uygulaya bilirsiniz.

Farklı renklerde çok şık atkı, şal modellerine, etol gibi bir çok örgü tekniğe uygundur. Yazlık bebek battaniyesi olarak yapıla bilecek bir örnektir.

Yeni öğrenen arkadaşlarımız kolaylık yapabilirler. Video anlatımlarımız sizlere oldukça yardımcı olacaktır. Sayfamızda farklı tığ işleri modellerimiz mevcuttur. Yazımızın içindeki linke tıklamanız yeterli olacaktır. Yeni modellerde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Tığ işi trabzan örgü modeli yapımı

Tığ işi yazlık örgü yapımı

Orta incelikte ip tercihi

3.5 Numara tığ seçimi, sizler elinize yatkın tığ seçebilirsiniz.

Model 5 katları +6 zincirden kurulur. 43 zincir çekelim. 1 sıra yarım trabzan ile lastik yapalım. 7 zincir çekelim. Alt zincirden 3 zincire 3 lü trabzan yapalım ve bununla birlikte 6 tane trabzan yapalım.

Aralarda 6 zincir çekelim. Alttan 5 zincire 3 lü trabzan yapalım 6 tane trabzan yapıp ilk sırayı tamamlayalım.

Bir üst sıra için 7 zincir çekelim. 3 kez ipi tığa dolayıp ve ilk yuvaya 3 tane 4 çekmeli trabzan yapalım. 6 zincir çekelim. 3 kez dolayıp 3 tane aynı yere trabzan yapıp. Arada zincir çekmeden diğer yuvalara da aynı işlemi yapalım. Model 2 sıradan oluşmakta. Sıra tekrarı ile örgüye devam edilmektedir.

Tığ işi, örgü, örgüler ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için destekleriniz önemlidir.

Tığ işi trabzan örgü modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Fatmayla herşey dahil kanalına bu güzel örgü modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ