Çiçek Motifli Masa Örtüsü Modelleri

Çiçek Motifli Masa Örtüsü Modelleri

Çiçek motifli masa örtüsü modelleri dantel evimizin vazgeçilmez tığ işi modelleridir. Ev şıklığında kullanılan dantel modelleri çeyizler içinde dantel örnekleri araştırılıp en güzelleri kızlarımızın çeyizlerinde yer almaktadır.

İnsana baharı hatırlatan, yenilenme enerjisi veren çiçekler yüzyıllardan beri el işi kültüründe ayrı bir yere sahiptir. Çiçek motifinin kullanılmadığı bir el işi örneği yok denecek kadar azdır. Eski zamanlardan beri çiçekleri kullanarak duygularını ördüğü dantellere, dokuduğu kilimlere yansıtan kadınlarımız bu kültürü günümüze kadar taşımışlardır.

Çiçek Motifli Masa Örtüsü Modelleri

 

cicek-motifli-masa-ortusu-modelleri-1

Tığ işi örgülerde de; çiçek motifli dantel örnekleri sağlam bir yere sahiptir. Baharın tazeliğini ve mutluluğunu evine taşımak isteyen hanımlar, dantel tığ işlerinde çiçek motiflerine ayrı bir önem vermektedir. Güller, karanfiller, papatyalar, zambaklar…

cicek-motifli-masa-ortusu-modelleri-2

Yani kısacası aklınıza gelen tüm çiçekleri dantellerine itinayla yerleştirip bahçeleri evlerin içine dolduran hanımların bu becerisine ve yaratıcılığına şapka çıkarmak gerekiyor. Bin bir çeşit ve boyutta öreceğiniz çiçek motiflerini birleştirerek çok şık masa ve yatak örtülerine, oda takımlarına, mutfak peçetelerine, perdelere, vs. sahip olmak sizi neşelendireceği gibi evinizin de çehresini bir anda değiştirecektir.

cicek-motifli-masa-ortusu-modelleri-3

Büyük boyutlu örtülerinizde birçok çiçek motifini kullanabilir, tek parça ve daha büyük öreceğiniz çiçek motifli dantellerinizi de vitrin takımlarında, sehpa örtülerinde ya da tepsi örtülerinde değerlendirebilirsiniz. Çiçek motifleri aynı zamanda kolay tığ işi örgüler arasındadır. Doğanın bize sunduğu envai çeşit çiçeği dantel örgülerinizin başrolüne aldığınızda evinizde bir bahçe havası yaratmanız kaçınılmazdır. Size vereceği pozitif enerjiyle günleriniz daha yaşanılır ve keyifli hale gelecektir şüphesiz. Tığla öreceğiniz çiçekli dantellerinizi sadece evlerinizde kullanmakla yetinmeyebilir; kendi giyiminizde de yer almasını isteyebilirsiniz. Kumaş elbisenizin etek uçlarına yerleştireceğiniz çiçek motifleriyle ne kadar romantik ve şık bir görünüme kavuşabileceğinizi hayal edin hanımlar. Ya da şişle ördüğünüz hırkanızın kol ağızlarını ve ceplerini dantel çiçeklerle süsleyerek hırkanızda çok şık bir yenileme yapmış olabilirsiniz. Alternatifleriniz o kadar çok ki, verdiğimiz örneklerle sınırlamak yerine sizin hayal gücünüze bırakıyoruz.

cicek-motifli-masa-ortusu-modelleri-4

Hobi ve ilginç fikirler kategorimizi sizler için pek çok bilgiyle donattık. Bu kategorimizi de inceleyebilir, arkadaşlarınızın da görmesi için sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

cicek-motifli-masa-ortusu-modelleri-5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ