Tığ İşi Nihale Modelleri

   Mutfağımızdaki eşyalar, mobilyalar kadar kullandığımız aksesuar ve dekoratif ürünlerde bir o kadar önem taşımaktadır. Eşyalarınız ve aksesuarlarınızın uyum içinde olması en doğrusu olacaktır. Hazır olarak satılan aksesuar ve dekoratif ürünler olduğu gibi el emeği ile yapılmış örgü modeller de mevcuttur. Mutfaklarımızdaki peçetelerden, buzdolabı örtülerine, masa örtüsünden perdelere kadar her şeyi el emeği ile yapmanız mümkündür.

Sıcak yemeklerinizi, çaydanlığınızı koymak için kullandığınız nihaleler artık örgü olarak da yapılmaktadır. Birbirinden şık ve modern dokulu örnek ve modeller mevcuttur. Örgü nihaleler şiş ile örülebildiği gibi tığ ile yapılan modelleri de mevcuttur. Ancak tığ ile yapılan modeller daha şık ve gösterişli olduğu için daha fazla tercih edilmektedir.

Tığ işi nihale yapımı aslında oldukça basittir. Küçük parçadan oluştuğu için yapımı oldukça keyifli ve herkesin yapabileceği kolaylıktadır. Nihalenizi tek renk örebileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak şık modeller de elde edebilirsiniz.

Yeni, modern nihaleler hayvan figürlü, motifli olarak örülenleridir. Hayvan motifli olarak ördüğünüz nihaleyi mutfağınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun dışında yaprak, gül, papatya gibi çiçek desenli, motifli nihaleler de çok fazla ilgi ve rağbet görmektedir. Sizde bu modelleri inceleyerek kararınızı verebilirsiniz.

Nihalelerinizi tek parçadan, bütün şekilde örebileceğiniz gibi birden fazla parçayı, motifi birleştirerek de yapabilirsiniz. Sizin için hangi model daha kolay geliyorsa onu tercih edebilirsiniz.

Sizde birbirinden şık ve farklı örgü nihale modelleri arasından dilediğinizi seçerek örmeye başlayabilirsiniz. İlk bakışta zor gibi gelse de aslında örmesi oldukça basit ve keyiflidir. Sitemizdeki resimli anlatımlı görselleri yakından takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Kendi mutfağınız için örebileceğiniz gibi bir sevdiğinize de hediye olarak örebilirsiniz. El emeği ile yapılmış hediyeden daha kıymetli ne olabilir ki?

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ