Yeni Doğan Bebeğin Vücut Dili Ne Anlatır?

Yeni Doğan Bebeğin Vücut Dili Ne Anlatır?

Yeni olan anne adaylarımız bebeklerini ellerine aldıkları ilk anca heyecandan, mutluluktan başka bir şey düşünmezler. Sonralarında neler olur bu ufaklık ile nasıl anlaşırız diye düşünmektense onlara bakıp mutlu olmayı daha çok tercih ederler. Daha sonraları mücadele başlar ve başlarının çaresine bakmak zorunda kalırlar. Bizlerde burada devreye giriyor, siz değerli yeni doğan anne adaylarımıza yardımcı olmak için bir nebzede olsa destek olabilmek adına burada oluyoruz. Annelik ne de güzel bir hissiyat öyle değil mi?

yeni-dogan-bebegin-vucut-dili-ne-anlatir-5

Yeni doğan bebeklerimizin çoğu bir isteği olduğunda ya da bir sıkıntısı olduğunda konuşamadıklarından çözümü ağlamakta bulurlar. Yeni anne adaylarımız nedenini bilmediklerinden yapılması gereken ne var ise onları uygulamaya başlarlar. Ağlamanın da bir vücut dili olduğunu söyleyebiliriz.

yeni-dogan-bebegin-vucut-dili-ne-anlatir-4

Bebeklerimizi anlarsak onlara daha çabuk yardımcı oluruz ve bu sayede bizler de daha az yorulma fırsatı elde etmiş oluruz. Bebekler acıktığında başka türlü yorulduğunda başka türlü ağlarlar. Zamanla bunların daha net farkına varacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

yeni-dogan-bebegin-vucut-dili-ne-anlatir-3

Bizler de burada devreye girip, sizlere daha kısa sürede yardımcı olmak istiyoruz. Yeni doğan bebeğin vücut dilini çok kısa sürede öğreneceğinizi tahmin ediyoruz. Konuşup yeni kelimeler türetemediklerinden ve de istekleri belli başlı şeyler olduğundan zamanla sizde durumu fark edeceksiniz. Bebeğiniz yüzünü ekşitip buruşturuyor, yatar pozisyonunda sık nefes alıp veriyor, gözlerini devirip gülümsemeye benzer bir ifade takınıyorsa gaz sancısı var ve ya kakasını yapıyordur. Ellerini ağza götürüp emmeye çalışıyor ise açlık hissi duyduğundan yapıyordur.

yeni-dogan-bebegin-vucut-dili-ne-anlatir-2

Gözlerini sürekli nesneden nesneye gezdiriyorsa muhakkak artık başka bir şey görme ihtiyacı vardır. Yüzünün renginde bir değişiklik var ise alt dudağı titriyorsa bebeğiniz üşümüş olacak ki üzerini hemen örtmelisiniz. Poposunu bir taraftan diğer tarafa oynatıyorsa ıslanmış olduğunu hissettiriyor. Siz değerli annelerimiz için bu bilgileri edinmek çok kolay sizlerde zamanla yeni doğan bebeğin vücut dilini anlayacaksınız ona göre davranacaksınız.

yeni-dogan-bebegin-vucut-dili-ne-anlatir-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ