Tığ işi yazlık örgü modeli yapımı

Tığ işi yazlık örgü modeli yapımı

Tığ işi yazlık örgü modeli yapımı delikli harika bir örgü modeli siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Örgü sevenler için yaz, kış yoktur devamlı yeni modelleri örüp kullanmak vardır. Veya hediye ederiz. Tığ işi sevenler için yaz mevsiminde kullanabileceğimiz yelek, ince iple etol, şal, atkı yapabilirsiniz.

Tığ işi örgü modelimizi battaniye olarak uygulaya bilirsiniz. Örgü kırlent sevenler farklı renklerde örüp balkon veya koltuklarınıza canlılık katabilirsiniz.

Modelimiz yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımıza video anlatımı oldukça fayda sağlayacaktır. Bir çok örgü modeli için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızın içinde ki linke tıklamayı unutmayınız. En güzel örgü modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Tığ işi yazlık örgü modeli yapımı

Orta incelik ip kullanımı (sizler yapmak istediğiniz modele göre ip seçiminde buluna bilirsiniz)

3.5 Numara tığ kullandım. Elinize yatkın tığ seçimini tercih edebilirsiniz.

Model 3 ün katları + kenar trabzanlar için zincir çekilir.

İlk olarak 33 zincir çekelim. Üzerine 4 zincir çekip 5 zincire 3 lü trabzan yapalım 4 adet 3 lü trabzan yapalım. 3 zincir çekip alttan 3 zincir içine sık iğne yapıp 3 zincir çekelim 3 zincir içine 1 tane trabzan 1 zincir dibine 1 trabzan yapılmaktadır.

Bu şekilde devam edip 4 tane kenar trabzan örelim 3 zincir çekelim ve bununla birlikte kenardaki 4 tane trabzan uygulaması devam ediyor. 3 zincir çekelim yuvanın içine 6 tane 3 lü trabzan yapalım bu şekilde sırayı bitirelim.

3 zincir çekelim bir üst sıraya geçelim. Zincir içine sık iğne yapalım. 3 zincir çekip 3 trabzan batıp 2 trabzan arasında bir zincir çekelim bu sıramızda da yuva oluşturalım. Bir üst sırada 3 zincirle kenardaki 4 adet trabzan yapalım. 3 zincir çekelim ve yuvanın içine çift fıstık arasına 2 zincir çekelim. Sırayı takip ederek modelimizi bu şekilde uyguluyoruz. Kolay gelsin.

Tığ işi, örgü, örgüler ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Tığ işi yazlık örgü modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Fatmayla herşey dahil kanalına bu güzel örgü modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ